Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Kolekce vín Magnum Art

31. říjen 2022  České nápoje   komentáře (0)  463 x

Umění vína uvádí na trh první z kolekce vín Magnum Art s etiketou malíře Jana Svobody. V rámci pop-up výstavy malíře Jana Svobody 19.10.2022 v kreativním prostoru Město-moře v Holešovicích byla představena první z limitované kolekce magnum láhví Ryzlinku vlašského barrel selection 2021 rakouského vinařství Taubenschuss.

Řada Magnum Art z edice Umění vína propojuje víno a umění, řemeslo a tvrdou práci, inspiraci i umění vinaře a malíře.

Z vín bylo vybráno rakouské tradiční rodinné vinařství Taubenschuss z Weinviertelu a jeho limitovaná šarže Ryzlinku vlašského 2021. Práce na vinohradu bez jakýchkoli chemických intervencí, ruční selektivní sklizeň, spontánní kvašení – milovníkům vína se do rukou dostává prvotřídní a odrůdově typický Ryzlink vlašský.

Etikety této řady pak postupně ztvárňují umělci provázaní s Uměním vína.

Malíř Jan Svoboda se výtvarnou tvorbou zabývá od 80. let minulého století, od roku 2019 je členem Výtvarného oboru Umělecké besedy. Jeho hlavním oborem je malba – akryl na plátně, ale příležitostně se věnuje také sochám či kresbě. Obrazy Jana Svobody nevychází ze záměru tvořit, ale z potřeby tvořit. Jeho plátna postupně opustili archetypální lidé i živočichové a zbyly jen barvy. Pak odešly i ty a zůstala bílá, která ale, jak říká sám autor, nikdy úplně bílá vlastně nebyla. Nyní se barvy vrací, v plné síle nebo jen lehkým dotykem. Vše jde na dřeň, vrstvy barvy sedřené až na podklad, skutečnost zbavená všeho navíc a zredukovaná na jednoduchý tvar nebo jen plochu.

Drury Richard, jeden z přítomných hostů, kurátor moderního a současného umění, výtvarný kritik a teoretik, v předmluvě k poslednímu katalogu Jana Svobody napsal: „Horizont v obrazech Jana Svobody není jen okrajem viděné krajiny, ale i pomyslnou vodováhou jeho vlastního nitra, jehož 'skrytou topografii' zkoumá autor precizně a přitom s neutuchajícím úžasem nad zázrakem tvůrčího aktu“.

V rámci edice se do konce roku ještě představí další umělci, kteří s Uměním vína spolupracují. Konkrétně to budou akademičtí malíři Božena a Karel Rossí.

Vína jsou lahvována do 1,5 l magnum láhví, které jsou na českém trhu zatím nedoceněné. Edice Magnum Art je jedním z příspěvků k propagaci láhví velkých objemů na našem trhu, na kterém Umění vína pracuje. Vína jsou díky svému obsahu i adjustaci vhodná jako krásný dárek pro ty, na kterých vám záleží.

K dostání na umenivina.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist