Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Medaile pro moravská vína za Sauvignony a rosé

28. březen 2023  České nápoje   komentáře (0)  393 x

Našim vinařům se dlouhodobě daří na soutěžích s označením Concours Mondial a nejinak tomu je i v letošním roce. V březnu proběhly hned dvě tematické soutěže a na obou moravští vinaři slaví medailové úspěchy. Na Concours Mondial de Bruxelles Rosé Wine Session získali čtyři medaile a na Concours Mondial du Sauvignon dokonce deset. Účast na soutěži finančně podpořil Vinařský fond a organizačně zajistilo Národní vinařské centrum.

Medaile pro moravská vína za Sauvignony a roséMedaile pro moravská vína za Sauvignony a rosé

Concours Mondial de Bruxelles Rosé Wine Session byla dokonale načasována na začátek jara, tedy před blížící se sezonu růžových vín. V jihofrancouzském Montpellier soutěžilo 1150 růžových vín z 25 zemí světa a moravská vína si zde připsala 1 velkou zlatou, 1 zlatou a 2 stříbrné medaile. Následovala soutěž věnovaná výhradně odrůdě Sauvignon - Concours Mondial du Sauvignon, která se letos poprvé konala mimo Evropu. Z jihoafrického Franschhoeku naši vinaři zaujali v konkurenci 1210 víc z 20 zemí a vezou si 4 zlaté a 6 stříbrných medailí. Obě soutěže pořádá firma VINOPRES se sídlem v Bruselu.

„Soutěže Consours Mondial se řadí mezi velké, velmi dobře známé a především respektované mezinárodní soutěže vín. Každá medaile je známkou kvality a má i velkou marketingovou a obchodní hodnotu nejen jako podpora exportu, ale také pro tuzemské zákazníky, na našem domácím trhu. Moravská a česká růžová vína jsou dlouhodobě velmi populární a je dobře, že se prosazují i na mezinárodní scéně, kde je cítit silný trend v jejich konzumaci, např. ve Velké Británii už tvoří kolem 30 % trhu, v jejich tvorbě je tedy velký potenciál. Sauvignon pak patří mezi nejoblíbenější odrůdy na světě a i tam naši vinaři obstojí. Dalším potěšujícím faktorem je, že medaile nezískávají jen velká vinařství, ale i ta menší, rodinná,“ komentuje výsledky Ing. Dagmar Fialová, marketingová ředitelka Národního vinařského centra.

Concours Mondial de Bruxelles Rosé Wine Session je součástí jedné z největších a nejprestižnějších mezinárodních soutěží vín Concours Mondial de Bruxelles. Koná se vždy před začátkem jara a je celá věnovaná právě růžovým (rosé) vínům, čímž reaguje na rostoucí zájem spotřebitelů. Concours Mondial de Bruxelles je rozdělen do 4 částí (tzv. sessions). Následovat bude v květnu hlavní část věnovaná červeným a bílým vínům, dále pak v červnu šumivá vína a uzavřou to v září sladká a fortifikovaná vína.

Samostatně probíhá navíc ještě soutěž Concours Mondial du Sauvignon, která je považována za neoficiální mistrovství světa odrůdy Sauvignon. Navržena je tak, aby ji veřejnosti představila jako všestrannou odrůdu révy vinné a zároveň propagovala kvalitní odrůdová vína z ní vyrobená, zvýšila jejich produkci a také podporovala rozumné pití těchto vín. Odrůda Sauvignon se těší celosvětovému uznání a popularitě jak na spotřebitelské, tak i obchodní úrovni. Aby byla zajištěna vysoká úroveň soutěže a maximální spokojenost široké vinařské veřejnosti, organizátoři soutěže provádějí následné kontroly oceněných vín i po samotné soutěži, a to jejich porovnáním s anonymně zakoupenými vzorky ze stejné šarže.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist