Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Merlot z vinařství Kamila Prokeše

1. září 2022  České nápoje   komentáře (0)  143 x

Velkopavlovicko patří mezi naše nejprosluněnější regiony a proto se zde velmi daří červeným vínům. To potvrdilo i závěrečné hodnocení Národní soutěže vín, největší a nejvyšší soutěže vín v České republice, které se věnovalo vínům z Velkopavlovické vinařské podoblasti. Nejlepším vínem se zde stalo právě červené a to Merlot 2019, výběr z hroznů z vinařství Kamila Prokeše. Národní soutěž vín probíhá pod garancí Svazu vinařů ČR, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem a za finanční podpory Vinařského fondu.

Šampionem a také nejlepším suchým červeným vínem v této vinařské podoblasti byl zvolen Merlot 2019, výběr z hroznů, viniční trať Nadzahrady z vinařství Kamila Prokeše, které sídlí ve vinařské obci Velké Pavlovice. Vinařství zároveň získalo ocenění za nejlepší kolekci vín.

„Okouzlující aroma borůvek, ostružin, drobného lesního ovoce a strouhané čokolády dodávají vínu neopakovatelný rozměr. V chuti je bohatě strukturované, s doteky vařeného ovoce v čokoládě a s příjemně hlubokou dochutí. Zrálo po dobu 18 měsíců ve větších, 500 litrových dubových sudech,“ přiblížil Šampiona Ing. Kamil Prokeš, Ph.D. majitel vinařství.

Nejlépe hodnocenému vínu Národní soutěže vín v každé podoblasti bude udělen nejen titul Šampiona, ale navíc získá i atraktivní cenu v podobě barikového sudu od partnera, kterým je pro Velkopavlovickou vinařskou podoblast město Hustopeče. Hlavním partnerem soutěže jsou BS vinařské potřeby a automobilka Ford.

Šampion a vítězové kategorií:

Kategorie A bílá vína suchá a polosuchá

Vítěz kategorie: Ryzlink rýnský 2021, pozdní sběr – Rodinné vinařství Spěvák

Kategorie B bílá polosladká

Vítěz kategorie: Pálava 2021, pozdní sběr – Rodinné vinařství Skoupil

Kategorie C sladká vína (bílá, růžová i červená)

Vítěz kategorie: Ryzlink vlašský 2021, výběr z hroznů – Vinařství U Kapličky

Kategorie D růžová vína a klarety

Vítěz kategorie: Rulandské modré rosé 2020, jakostní víno odrůdové – ZNOVÍN ZNOJMO

Kategorie E červená vína suchá

Šampion a vítěz kategorie: Merlot 2019, výběr z hroznů – vinařství Kamil Prokeš

Kategorie G sekty s.o.

Vítěz kategorie: Ella 2016, jakostní šumivé víno – Vinné sklepy Zapletal

Nejlepší kolekce: vinařství Kamil Prokeš

Osmnáct komisí složených z vinařských odborníků hodnotilo 759 vín od 104 vinařů a vinařských firem z Velkopavlovické podoblasti ve valtickém Centru Excellence od 29. do 31. srpna. 25 vín získalo velké zlaté, 235 zlaté a 3 stříbrné medaile. Do celostátního kola Salonu vín – národní soutěže vín postoupilo 714 vín. Nominovaná vína budou spolu s postupujícími ze Slovácké, Mikulovské a Znojemské vinařské podoblasti, reprezentující vinařskou oblast Morava, a vinařské oblasti Čechy soutěžit o postup do finále a o titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.

Výstava vín pro veřejnost

Možnost ochutnat vína přihlášená do Národní soutěže vín Velkopavlovické vinařské podoblasti má veřejnost v sobotu 1. října od 12 do 20 hodin ve Wine Clubu a Velkém sále hotelu Amande v Hustopečích, za doprovodu cimbálové muziky.

Velkopavlovická vinařská podoblast

Velkopavlovická vinařská podoblast je krajina s členitým reliéfem, která severně od Velkých Bílovic stoupá do kopců Hustopečské pahorkatiny a pak v úrodných rovinách pozvolna klesá až k Brnu. Patří k nejslunnějším a nejteplejším místům České republiky, a proto se proslavila mimořádnými červenými víny, zejména Svatovavřineckým a Frankovkou. V severní části se daří také bílým odrůdám – Veltlínskému zelenému, Rulandskému šedému, Tramínu červenému, Pálavě a Muškátu moravskému.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist