Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Merlot z vinařství Kamila Prokeše

1. září 2022  České nápoje   komentáře (0)  346 x

Velkopavlovicko patří mezi naše nejprosluněnější regiony a proto se zde velmi daří červeným vínům. To potvrdilo i závěrečné hodnocení Národní soutěže vín, největší a nejvyšší soutěže vín v České republice, které se věnovalo vínům z Velkopavlovické vinařské podoblasti. Nejlepším vínem se zde stalo právě červené a to Merlot 2019, výběr z hroznů z vinařství Kamila Prokeše. Národní soutěž vín probíhá pod garancí Svazu vinařů ČR, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem a za finanční podpory Vinařského fondu.

Šampionem a také nejlepším suchým červeným vínem v této vinařské podoblasti byl zvolen Merlot 2019, výběr z hroznů, viniční trať Nadzahrady z vinařství Kamila Prokeše, které sídlí ve vinařské obci Velké Pavlovice. Vinařství zároveň získalo ocenění za nejlepší kolekci vín.

„Okouzlující aroma borůvek, ostružin, drobného lesního ovoce a strouhané čokolády dodávají vínu neopakovatelný rozměr. V chuti je bohatě strukturované, s doteky vařeného ovoce v čokoládě a s příjemně hlubokou dochutí. Zrálo po dobu 18 měsíců ve větších, 500 litrových dubových sudech,“ přiblížil Šampiona Ing. Kamil Prokeš, Ph.D. majitel vinařství.

Nejlépe hodnocenému vínu Národní soutěže vín v každé podoblasti bude udělen nejen titul Šampiona, ale navíc získá i atraktivní cenu v podobě barikového sudu od partnera, kterým je pro Velkopavlovickou vinařskou podoblast město Hustopeče. Hlavním partnerem soutěže jsou BS vinařské potřeby a automobilka Ford.

Šampion a vítězové kategorií:

Kategorie A bílá vína suchá a polosuchá

Vítěz kategorie: Ryzlink rýnský 2021, pozdní sběr – Rodinné vinařství Spěvák

Kategorie B bílá polosladká

Vítěz kategorie: Pálava 2021, pozdní sběr – Rodinné vinařství Skoupil

Kategorie C sladká vína (bílá, růžová i červená)

Vítěz kategorie: Ryzlink vlašský 2021, výběr z hroznů – Vinařství U Kapličky

Kategorie D růžová vína a klarety

Vítěz kategorie: Rulandské modré rosé 2020, jakostní víno odrůdové – ZNOVÍN ZNOJMO

Kategorie E červená vína suchá

Šampion a vítěz kategorie: Merlot 2019, výběr z hroznů – vinařství Kamil Prokeš

Kategorie G sekty s.o.

Vítěz kategorie: Ella 2016, jakostní šumivé víno – Vinné sklepy Zapletal

Nejlepší kolekce: vinařství Kamil Prokeš

Osmnáct komisí složených z vinařských odborníků hodnotilo 759 vín od 104 vinařů a vinařských firem z Velkopavlovické podoblasti ve valtickém Centru Excellence od 29. do 31. srpna. 25 vín získalo velké zlaté, 235 zlaté a 3 stříbrné medaile. Do celostátního kola Salonu vín – národní soutěže vín postoupilo 714 vín. Nominovaná vína budou spolu s postupujícími ze Slovácké, Mikulovské a Znojemské vinařské podoblasti, reprezentující vinařskou oblast Morava, a vinařské oblasti Čechy soutěžit o postup do finále a o titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.

Výstava vín pro veřejnost

Možnost ochutnat vína přihlášená do Národní soutěže vín Velkopavlovické vinařské podoblasti má veřejnost v sobotu 1. října od 12 do 20 hodin ve Wine Clubu a Velkém sále hotelu Amande v Hustopečích, za doprovodu cimbálové muziky.

Velkopavlovická vinařská podoblast

Velkopavlovická vinařská podoblast je krajina s členitým reliéfem, která severně od Velkých Bílovic stoupá do kopců Hustopečské pahorkatiny a pak v úrodných rovinách pozvolna klesá až k Brnu. Patří k nejslunnějším a nejteplejším místům České republiky, a proto se proslavila mimořádnými červenými víny, zejména Svatovavřineckým a Frankovkou. V severní části se daří také bílým odrůdám – Veltlínskému zelenému, Rulandskému šedému, Tramínu červenému, Pálavě a Muškátu moravskému.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist