Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Modrohorská rosé maturují, poblahopřejte jim

29. červen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1112 x

Rosé vína se u nás vžila jako lehká a osvěžující letní vína. Vinaři VOC Modré hory však dokazují, že je na místě brát tato vína vážněji a pracovat s jejich potenciálem zrání. U znalců vín totiž sklízejí úspěchy s rosé starších ročníků, takzvanými maturovanými víny. V letní sezoně chystají hned několik akcí pro veřejnost, kde bude možné kvality jejich rosé poznat blíž.

Modrohorská rosé maturují, poblahopřejte jimModrohorská rosé maturují, poblahopřejte jim

Členové VOC Modré hory patří už tradičně k úspěšným producentům modrých odrůd, které zde ze všech našich vinařských oblastí mají nejlepší podmínky. Jejich rosé sklízí opakované úspěchy ve vinařských soutěžích a letos se mohou pochlubit vítězstvím v nezávislém testu magazínu Wine and Degustation, kde nejlepších výsledků dosáhla právě vína starších ročníků. Zkušené znalce v odborné komisi si nejvíce získala vína z produkce Víno J.Stávek a vinařství Víta Sedláčka, která patřila do ročníků 2014 a 2015.

Závěry testu potvrzují to, co o rosé říkám již delší čas. Maturovaná vína, tedy vína starších ročníků, zráním získávají na atraktivitě a osloví i náročnější konzumenty,“ říká k výsledkům předseda VOC Jan Stávek.

Rosé jsou však bez pochyby spjatá nejvíce s létem, a proto vinaři opět připravili několik pozvánek. Přímo ve vinařství předsedy VOC Modré hory běží další festival rosé vín Růžové léto. V duchu hesla vinařství „bavíme se s vínem“ čeká veřejnost několik akcí, kde bude možné vychutnávat různé ročníky rosé ve spojení s letním grilováním, ale také divadelním představením spolku Kašpar či pozorováním Perseid při akustickém koncertu. Zde bude také výjimečná příležitost ochutnat víno z tradiční nádoby qvevri, vzniklé bez jakéhokoli  technologického zásahu.

Širší produkci členů VOC bude možné ochutnat na druhém ročníku festivalu rosé vín Pinknik, který se koná 18. až 20. srpna v Brně na Šelepce. „Opět to bude festival letní pohody, kdy na dece v parku si lidé mohou vychutnat rosé vína spolu s vystoupeními umělců. Chystáme menu snoubená s rosé víny a speciální drinky s rosé nabídneme také v novém plážovém baru a večer v klubu,“ říká Raed Kahwaji, který Šelepku provozuje a je hlavním organizátorem festivalu.

Zájemci o tato vína však bezpochyby mohou své letní toulky za vínem spojit s návštěvou přímo ve vinařstvích, řada z nich je připravena nabídnout jim prohlídky prostor či degustaci.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist