Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Moravská vína bodovala v Maďarsku

29. červenec 2020  České nápoje   komentáře (0)  348 x

Pandemie zasáhla do života všech obyvatel planety a čáru přes rozpočet udělala i vinařům, kteří pravidelně poměřují kvalitu svých vín na mezinárodních soutěžích. Jako jedna z prvních po pozvolném restartu tak proběhla v Budapešti VINAGORA, odkud si naši vinaři přivážejí 3 zlaté a 3 stříbrné medaile. Účast našich vín finančně podpořil Vinařský fond a organizačně ji zajistilo Národní vinařské centrum.

Moravská vína bodovala v MaďarskuMoravská vína bodovala v Maďarsku

Zlaté medaile si z Budapešti odváží vinařství Davinus za Sommelier Select Pálavu pozdní sběr 2018, dále pak Štěpán Maňák za Sauvignon pozdní sběr 2019 a Znovín Znojmo za Tramín červený výběr z cibéb 2017. Stříbrné medaile získalo vinařství Josef Dufek za Irsai Oliver pozdní sběr 2019 a své zlaté medaile o stříbro doplnily ještě Štěpán Maňák za Cuvée 4Blend výběr z hroznů 2018 a Znovín Znojmo za Sauvignon moravské zemské víno 2019. Sommelier Select Pálava pozdní sběr 2018 z vinařství Davinus byla zároveň vyhlášena jako nejlepší víno z České republiky.

„Rád bych pogratuloval maďarským kolegům, kteří i přes nepříjemnosti způsobené celosvětovou koronavirovou krizí se dokázali velmi dobře popasovat s organizací této soutěže,“ komentoval letošní ročník Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které účast našich vín technicky zajišťovalo a dodal: „Mezinárodní soutěž vín VINAGORA je známa svou špičkovou odbornou úrovní hodnocení, k čemuž přispívá nejen výborná organizace a vysoká odborná úroveň mezinárodních degustátorů, ale i technické zajištění soutěže. Právem se tak řadí k nejdůležitějším vinařským soutěžím ve střední Evropě.“

Počet hodnocených vzorků na soutěži dosáhl již potřetí v řadě rekordu. Odborná porota s více než 50 členy z celého světa ochutnala v období od 3. do 5. července v srdci vinařské oblasti Szekszárd 775 vzorků vín z 15 zemí světa.

Soutěž VINAGORA byla založena v roce 1992 a koná se pod garancí hlavních profesních organizací - OIV (International Organisation of Vine and Wine – mezinárodní organizace pro révu a víno) a VINOFEDu (Fédération Mondiale des Grands Concours Internationaux de Vins et Spritiueux – federace nejvýznamnějších mezinárodních soutěží vín a lihovin).

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist