Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Moravská vína byla úspěšná v Polsku

29. květen 2023  České nápoje   komentáře (0)  362 x

Moravská vína zvládla obhájit v Polsku. A na výbornou. Soutěž Cool Climate Wine Awards jim přinesla titul absolutního šampiona za nejlepší víno, zlatou medaili za druhé nejlepší víno soutěže a k tomu dalších 27 medailí. Na pátém ročníku soutěže zaměřené zejména na vína z oblastí s chladnějším klimatem tak zopakovala loňský úspěch a v počtu medailí ho dokonce překonala. Účast na soutěži tradičně finančně podpořil Vinařský fond a organizačně zajistilo Národní vinařské centrum.

Moravská vína byla úspěšná v PolskuMoravská vína byla úspěšná v Polsku

Šampionem, tedy nejlepším vínem soutěže byla vyhlášena Pálava slámové víno 2021 z vinařství Réva Rakvice. Zajímavostí je, že stejné víno, ovšem ročníku 2020, obsadilo v loňském roce na soutěži druhé místo. Vinařství navíc přidalo ještě jednu stříbrnou medaili za Hibernal slámové víno 2021.

„Jsme rádi, že naše poctivá práce a snaha se neustále zlepšovat a posouvat se kupředu, byla ohodnocena na mezinárodní soutěži jako je Cool Climate. Ocenění nás velmi potěšilo. Ještě více nás, ale potěšilo, že nejlepším vínem výstavy se stala Pálava slámové víno 2021. U výroby jsme kladli velký důraz na kvalitu a výběr suroviny a šetrné zpracování. Podle výsledků se nám to zřejmě vyplatilo,“ sdělil Marek Grbavčic, provozní ředitel vinařství Réva Rakvice.

Na druhém místě se pak umístilo Rulandské modré výběr z hroznů 2018 z vinařství Vinselekt Michlovský, které se se ziskem 6 medailí (4 zlatých a 2 stříbrných) stalo nejúspěšnějším naším zástupcem na soutěži. Z celkového počtu 29 medailí pro naše vína bylo 9 zlatých a 20 stříbrných.

Soutěž Cool Climate Wine Awards (CCWA) založila a organizuje "Czas Wina", největší polský vinařský časopis a koná se každoročně v Krakově. Určena je pro všechny druhy vín (tedy tichá i šumivá, suchá i sladká), ze všech vinařských oblastí po celém světě, které spadají do kategorie vín tzv. chladného klimatu - „cool climate“. Mezinárodní porota složená z renomovaných vinařských expertů na světě (letos z devíti zemí světa), včetně Masters of Wine, vydává nezávislý a nezaujatý verdikt o těchto vínech a zajišťuje tak, že soutěž je spravedlivá a profesionální.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist