Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Moravská vína byla úspěšná ve Francii

14. březen 2023  České nápoje   komentáře (0)  453 x

S blížícím se jarem se začíná plnit i kalendář zahraničních soutěží vín. Pařížská Vinalies Internationales bývá tradičně mezi prvními a napovídá, na jaké výsledky moravských a českých vinařů se můžeme v novém roce těšit. Ta letošní přinesla skvělé zprávy v podobě 41 medailí včetně úctyhodných devíti velkých zlatých. Účast na soutěži finančně podpořil Vinařský fond a organizačně zajistilo Národní vinařské centrum.

Moravská vína byla úspěšná ve FranciiMoravská vína byla úspěšná ve Francii

Z celkového počtu 41 medailí pro moravská vína si vinaři rozdělili 9 velkých zlatých, 23 zlatých a 9 stříbrných. Hned 3 velké zlaté medaile zaznamenalo vinařství Štěpán Maňák z Žádovic, dvě vinařství Krist z Milotic a po jedné Ing. Miroslav Volařík z Mikulova, CHATEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, Vinařství Vajbar ze Zaječí a Vinné sklepy Skalák - Leona Šebestová ze Skalky u Ježova. Co do počtu medailí se nejúspěšnějším stalo Vinařství Krist, které navíc přidalo 2 zlaté a 2 stříbrné medaile. Zadařilo se také vinařství Vinné sklepy Skalák - Leona Šebestová, které velkou zlatou medaili doplnilo o 3 zlaté a jednu stříbrnou.

„Zisk více než 40 medailí z jedné z nejprestižnějších a nejrespektovanějších soutěží vín je skvělý start sezony. Tato soutěž je mnohými považována za Mekku mezi soutěžemi hlavně díky kvalitním hodnotitelům z celého světa. Každý úspěch zde má proto velkou váhu a může dobře podpořit snahy našich vinařů prosadit se na světových trzích. Na soutěži bylo celkově uděleno jen 84 velkých zlatých medailí, takže můžeme být nadmíru spokojení,“ komentuje výsledky Mgr. Klára Kollárová, Národní sommelierka, která se také účastnila hodnocení za Českou republiku.

Vinalies Internationales pořádá Francouzská unie enologů pod záštitou O.I.V. (Mezinárodní organizace pro révu a víno) a je součástí VINOFED (Světová federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů). Každoročně se jí účastní okolo třech tisíc vín z více než 30 zemí světa a hodnotí je 130 světových vinařských odborníků. Přísnost hodnocení podtrhuje také limitace udělením max. 30 % medailí z počtu přihlášených vín.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist