Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Na Václava si užijte vinobraní na Pražském hradě

22. září 2017  České nápoje   komentáře (0)  2434 x

Již ve čtvrtek 28. září se můžete těšit na 10. ročník Svatováclavského vinobraní, které se bude konat na Svatováclavské vinici. Přijďte si vychutnat lahodné víno na jedné z nejkrásnějších a nejstarších vinic Čech, kde se můžete pokochat jedinečným výhledem na stověžatou Prahu!

Foto: Villa RichterFoto: Villa Richter

To pravé vinobraní patří na vinici, kde se víno rodí. Vyjdete se ochutnat vína našich významných vinařů, a to ve čtvrtek 28. září od 11:00 do 18:00 hodin. Hrát vám k tomu bude střídavě nejen staropražská a  moravská muzika, ale své moderní rytmy přidá také DJ. „Užijte si sváteční volný den jinak! Přijďte na nejstarší pražskou vinici, kde můžete nasát tu pravou atmosféru vinobraní a ochutnat skvělá vína i burčák. Hrát vám k tomu bude příjemná hudba a hlad můžete zahnat u stánků s občerstvením, anebo si můžete zajít do restaurace Villa Richter, kde na vás bude čekat nejen výborné sezonní menu,“ sděluje pořadatel 10. ročníku Svatováclavského vinobraní Jaroslav Hykl. Vstupné v hodnotě 150 Kč bude obsahovat samotné vstupné, degustační skleničku a dva degustační žetony.

Jak se k nám dostanete?

Využít můžete trasu metra A a vystoupit ve stanici Malostranská nebo tramvajové spoje č. 1, 2, 7, 11, 12, 14, 15, 18, 20, 22, 23, 25 a vystoupit na stejnojmenné zastávce.

Věděli jste, že Svatováclavská vinice je nejstarším vinohradem v Praze? Díky tomu je tak dokladem dlouhé vinařské tradice u nás. Velmi dobře situovaný jižní svah v těsném sousedství Pražského hradu nechal vybudovat kníže Václav na počátku 10. století. Po svém zakladateli tak vinice dostala své jméno Svatováclavská. Před 10 lety byla obnovena výsadba révy a po generální rekonstrukci celého areálu bylo celé území poprvé ve své tisícileté historii zpřístupněno veřejnosti. Jsou zde vysazeny dvě nejušlechtilejší odrůdy severních vinařských oblastí: Ryzlink rýnský a Rulandské modré. Podél vyhlídkové cesty je ale vysazeno dalších 35 odrůd révy vinné, které jsou zapsaných v Odrůdové knize České republiky.

O areálu

Svatováclavská vinice a Villa Richter je součástí Pražského hradu. Rozlehlý areál (na délku je to ¼ Pražského hradu) je celý obehnán vysokou zdí. Pozemek je průchozí jak od Hradu, tak od Klárova (metro, tramvaj). Areál je dobře viditelný z celého nábřeží a většiny pražských mostů. Z vlastního areálu jsou výjimečné výhledy na historickou Prahu. Sama Villa Richter je významnou klasicistní památkou a tvoří nepřehlédnutelnou architektonickou dominantu při průjezdu Chotkovými sady.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist