Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Na Václava si užijte vinobraní na Pražském hradě

22. září 2017  České nápoje   komentáře (0)  1471 x

Již ve čtvrtek 28. září se můžete těšit na 10. ročník Svatováclavského vinobraní, které se bude konat na Svatováclavské vinici. Přijďte si vychutnat lahodné víno na jedné z nejkrásnějších a nejstarších vinic Čech, kde se můžete pokochat jedinečným výhledem na stověžatou Prahu!

Foto: Villa RichterFoto: Villa Richter

To pravé vinobraní patří na vinici, kde se víno rodí. Vyjdete se ochutnat vína našich významných vinařů, a to ve čtvrtek 28. září od 11:00 do 18:00 hodin. Hrát vám k tomu bude střídavě nejen staropražská a  moravská muzika, ale své moderní rytmy přidá také DJ. „Užijte si sváteční volný den jinak! Přijďte na nejstarší pražskou vinici, kde můžete nasát tu pravou atmosféru vinobraní a ochutnat skvělá vína i burčák. Hrát vám k tomu bude příjemná hudba a hlad můžete zahnat u stánků s občerstvením, anebo si můžete zajít do restaurace Villa Richter, kde na vás bude čekat nejen výborné sezonní menu,“ sděluje pořadatel 10. ročníku Svatováclavského vinobraní Jaroslav Hykl. Vstupné v hodnotě 150 Kč bude obsahovat samotné vstupné, degustační skleničku a dva degustační žetony.

Jak se k nám dostanete?

Využít můžete trasu metra A a vystoupit ve stanici Malostranská nebo tramvajové spoje č. 1, 2, 7, 11, 12, 14, 15, 18, 20, 22, 23, 25 a vystoupit na stejnojmenné zastávce.

Věděli jste, že Svatováclavská vinice je nejstarším vinohradem v Praze? Díky tomu je tak dokladem dlouhé vinařské tradice u nás. Velmi dobře situovaný jižní svah v těsném sousedství Pražského hradu nechal vybudovat kníže Václav na počátku 10. století. Po svém zakladateli tak vinice dostala své jméno Svatováclavská. Před 10 lety byla obnovena výsadba révy a po generální rekonstrukci celého areálu bylo celé území poprvé ve své tisícileté historii zpřístupněno veřejnosti. Jsou zde vysazeny dvě nejušlechtilejší odrůdy severních vinařských oblastí: Ryzlink rýnský a Rulandské modré. Podél vyhlídkové cesty je ale vysazeno dalších 35 odrůd révy vinné, které jsou zapsaných v Odrůdové knize České republiky.

O areálu

Svatováclavská vinice a Villa Richter je součástí Pražského hradu. Rozlehlý areál (na délku je to ¼ Pražského hradu) je celý obehnán vysokou zdí. Pozemek je průchozí jak od Hradu, tak od Klárova (metro, tramvaj). Areál je dobře viditelný z celého nábřeží a většiny pražských mostů. Z vlastního areálu jsou výjimečné výhledy na historickou Prahu. Sama Villa Richter je významnou klasicistní památkou a tvoří nepřehlédnutelnou architektonickou dominantu při průjezdu Chotkovými sady.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist