Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Naše sekty zaperlily v Maďarsku

30. červen 2016  České nápoje   komentáře (0)  1514 x

Hned tři zlaté medaile za své sekty získala společnost Bohemia Sekt na mezinárodní soutěži vín VINAGORA, která se každoročně koná v Budapešti. Dalších šest moravských vín bylo oceněno stříbrnými medailemi. Účast našich vín finančně podpořil Vinařský fond a organizačně ji zajistilo Národní vinařské centrum.

DegustaceDegustace

Zlaté medaile si z Budapešti odváží Bohemia Sekt za Chateau Radyně extra brut 2012, Louis Girardot brut 2011 a Prestige Chardonnay brut 2013. Stříbrná ocenění pak komise udělila Habánským sklepům za Rulandské bílé, pozdní sběr 2015 a Tramín červený, pozdní sběr 2015, dále pak Znovínu Znojmo za Ryzlink Rýnský Robinia 2015 a Sauvignon VOC Znojmo 2015 a Vinařství Štěpán Maňák za Muškát moravský Frizzante 2015 a Vinařství Pavlov za Pálavu 2015.

Vína z České republiky získala třetí nejvyšší počet medailí v soutěži. Úspěšnější bylo pouze pořádající a suverénně nejpočetněji zastoupené Maďarsko a možná trochu překvapivě velmi kvalitní výběr vín z Rumunska. Soutěže se letos účastnilo 505 vín ze 14 zemí světa.

„Mezinárodní soutěž vín VINAGORA je známa svou špičkovou odbornou úrovní hodnocení, k čemuž přispívá nejen výborná organizace, vysoká odborná úroveň mezinárodních degustátorů, ale i originální maďarský počítačový systém pro hodnocení vín, které vlastního bodového hodnocení umí zpracovávat také grafické profily struktury vína a aromatické profily. To nejen usnadňuje práci degustačních komisí, ale také tvoří přidanou hodnotu pro vinaře, kteří vína přihlásí. O to více nás těší výborné hodnocení našich vín. V letošním roce zazářila zejména naše šumivá vína, ale to není až takové překvapení, protože už v loňském roce naše společnost Bohemia Sekt získala šampiona v kategorii šumivých vín,“ komentoval letošní ročník Ing. Pavel Krška, člen hodnoticí komise a ředitel Národního vinařského centra, které účast našich vín technicky zajišťovalo.

V komisi zasedla elita světových degustátorů. V souladu se pravidly O.I.V byla většina degustátorů ze zahraničí, např. enologové z Francie, Španělska, Brazílie, Německa, Kanady a dalších významných vinařských zemí. Část degustátorů byla samozřejmě z domácího Maďarska či blízkého Slovenska. Z České republiky v odborné komisi zasedli Doc. Ing. Josef Balík, Ph.D. ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity, Ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra a Martin Šmíd, sommelier Znovínu Znojmo.

Soutěž VINAGORA byla založena v roce 1992 a koná se pod garancí hlavních profesních organizací - OIV (International Organisation of Vine and Wine – mezinárodní organizace pro révu a víno) a VINOFEDu (Fédération Mondiale des Grands Concours Internationaux de Vins et Spritiueux – federace nejvýznamnějších mezinárodních soutěží vín a lihovin).

Více o soutěži: http://www.vinagora.hu/en/home_1

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist