Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Naše sekty zaperlily v Maďarsku

30. červen 2016  České nápoje   komentáře (0)  2293 x

Hned tři zlaté medaile za své sekty získala společnost Bohemia Sekt na mezinárodní soutěži vín VINAGORA, která se každoročně koná v Budapešti. Dalších šest moravských vín bylo oceněno stříbrnými medailemi. Účast našich vín finančně podpořil Vinařský fond a organizačně ji zajistilo Národní vinařské centrum.

DegustaceDegustace

Zlaté medaile si z Budapešti odváží Bohemia Sekt za Chateau Radyně extra brut 2012, Louis Girardot brut 2011 a Prestige Chardonnay brut 2013. Stříbrná ocenění pak komise udělila Habánským sklepům za Rulandské bílé, pozdní sběr 2015 a Tramín červený, pozdní sběr 2015, dále pak Znovínu Znojmo za Ryzlink Rýnský Robinia 2015 a Sauvignon VOC Znojmo 2015 a Vinařství Štěpán Maňák za Muškát moravský Frizzante 2015 a Vinařství Pavlov za Pálavu 2015.

Vína z České republiky získala třetí nejvyšší počet medailí v soutěži. Úspěšnější bylo pouze pořádající a suverénně nejpočetněji zastoupené Maďarsko a možná trochu překvapivě velmi kvalitní výběr vín z Rumunska. Soutěže se letos účastnilo 505 vín ze 14 zemí světa.

„Mezinárodní soutěž vín VINAGORA je známa svou špičkovou odbornou úrovní hodnocení, k čemuž přispívá nejen výborná organizace, vysoká odborná úroveň mezinárodních degustátorů, ale i originální maďarský počítačový systém pro hodnocení vín, které vlastního bodového hodnocení umí zpracovávat také grafické profily struktury vína a aromatické profily. To nejen usnadňuje práci degustačních komisí, ale také tvoří přidanou hodnotu pro vinaře, kteří vína přihlásí. O to více nás těší výborné hodnocení našich vín. V letošním roce zazářila zejména naše šumivá vína, ale to není až takové překvapení, protože už v loňském roce naše společnost Bohemia Sekt získala šampiona v kategorii šumivých vín,“ komentoval letošní ročník Ing. Pavel Krška, člen hodnoticí komise a ředitel Národního vinařského centra, které účast našich vín technicky zajišťovalo.

V komisi zasedla elita světových degustátorů. V souladu se pravidly O.I.V byla většina degustátorů ze zahraničí, např. enologové z Francie, Španělska, Brazílie, Německa, Kanady a dalších významných vinařských zemí. Část degustátorů byla samozřejmě z domácího Maďarska či blízkého Slovenska. Z České republiky v odborné komisi zasedli Doc. Ing. Josef Balík, Ph.D. ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity, Ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra a Martin Šmíd, sommelier Znovínu Znojmo.

Soutěž VINAGORA byla založena v roce 1992 a koná se pod garancí hlavních profesních organizací - OIV (International Organisation of Vine and Wine – mezinárodní organizace pro révu a víno) a VINOFEDu (Fédération Mondiale des Grands Concours Internationaux de Vins et Spritiueux – federace nejvýznamnějších mezinárodních soutěží vín a lihovin).

Více o soutěži: http://www.vinagora.hu/en/home_1

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist