Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Největší světová soutěž vín přinesla moravským vinařům přes 250 medailí

27. září 2016  České nápoje   komentáře (0)  416 x

Největší světová soutěž vín, AWC Vienna přinesla moravským vinařům 60 zlatých, což je více než dvojnásobek už tak úspěšného loňskému ročníku. Stříbrných medailí obdrželi 191 a 55 vín získalo ocenění dobré kvality („Seal of Approval“). Mezi nejúspěšnější patří Vinselekt Michlovský, kam putuje vedle 19 stříbrných a 7 ocenění kvality dokonce 10 zlatých medailí. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

LogoLogo

V konkurenci 12 826 vín 1 866 vinařství ze 41 zemí z celého světa se o medailová ocenění ucházelo 329 vín 60 moravských a českých vinařství.

„Vysoký počet medailí vozí naši vinaři z Vídně každý rok, ale letošních 60 zlatých medailí je jednak doklad dalšího růstu kvality našich vína a našeho vinařství obecně, jednak tento úspěch potvrzuje kvalitu mimořádného ročníku 2015, který naši vinaři využili naprosto skvěle, jako jedni z nejlepších na světě,“ komentoval medailovou nadílku Ing. Pavel Krška, který se organizačně podílel na účasti našich vín a zároveň zasedl v komisi jako jeden z odborných porotců.

Mezi nejúspěšnější vinařství letošního ročníku patřil například Vinselekt Michlovský, a.s., Vinařští LAHOFER a.s. a Vinařství Hanzel, kteří si odvezli tři a více zlatých medailí.

Hodnocení soutěže AWC Vienna se koná ve Vinařské škole v Klosterneuburgu a slavnostní vyhlášení proběhne ve výstavním paláci vídeňské radnice 23. října 2016.

Více o soutěži na: www.awc-vienna.at

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist