Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Největší světová soutěž vín přinesla moravským vinařům přes 250 medailí

27. září 2016  České nápoje   komentáře (0)  1376 x

Největší světová soutěž vín, AWC Vienna přinesla moravským vinařům 60 zlatých, což je více než dvojnásobek už tak úspěšného loňskému ročníku. Stříbrných medailí obdrželi 191 a 55 vín získalo ocenění dobré kvality („Seal of Approval“). Mezi nejúspěšnější patří Vinselekt Michlovský, kam putuje vedle 19 stříbrných a 7 ocenění kvality dokonce 10 zlatých medailí. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

LogoLogo

V konkurenci 12 826 vín 1 866 vinařství ze 41 zemí z celého světa se o medailová ocenění ucházelo 329 vín 60 moravských a českých vinařství.

„Vysoký počet medailí vozí naši vinaři z Vídně každý rok, ale letošních 60 zlatých medailí je jednak doklad dalšího růstu kvality našich vína a našeho vinařství obecně, jednak tento úspěch potvrzuje kvalitu mimořádného ročníku 2015, který naši vinaři využili naprosto skvěle, jako jedni z nejlepších na světě,“ komentoval medailovou nadílku Ing. Pavel Krška, který se organizačně podílel na účasti našich vín a zároveň zasedl v komisi jako jeden z odborných porotců.

Mezi nejúspěšnější vinařství letošního ročníku patřil například Vinselekt Michlovský, a.s., Vinařští LAHOFER a.s. a Vinařství Hanzel, kteří si odvezli tři a více zlatých medailí.

Hodnocení soutěže AWC Vienna se koná ve Vinařské škole v Klosterneuburgu a slavnostní vyhlášení proběhne ve výstavním paláci vídeňské radnice 23. října 2016.

Více o soutěži na: www.awc-vienna.at

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist