Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Nová vinařská skupina Vinifera s ročním obratem přes 750 milionů korun

18. květen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1008 x

750 milionů korun při 25 milionech litrů vyrobeného vína, takové jsou loňské výsledky firem z Vinařské skupiny VINIFERA s.r.o. Skupina, již tvoří Vinařství NEOKLAS Šardice a.s., Vinařství Mutěnice, s.r.o. a společnost Víno Trade, spol. s.r.o., usiluje o brzké dosažení prvního místa v objemu i tržbách nejen na českém trhu, ale i ve střední Evropě. V blízké době navíc plánuje další akvizice vinařství na Moravě i na Slovensku, na které má vyčleněných 200 milionů korun.

Nová vinařská skupina Vinifera s ročním obratem přes 750 milionů korunNová vinařská skupina Vinifera s ročním obratem přes 750 milionů korun

Naše cíle pro letošní rok jsou jasné. Obrat blížící se k jedné miliardě, nákup alespoň  200 hektarů vinic, nové produkty, nové prodejní cesty a další zvyšování kvality vína při maximálně vstřícných cenách pro konečného odběratele. Jedničkou na trhu se chceme stát i tak, že koupíme jedno nebo dvě zavedená vinařství s dostatečným portfoliem vinohradů a to nejen v České republice," popisuje další kroky Jindřich Robek, jednatel Vinařské skupiny VINIFERA, který by se skupinou a jejím moravským vínem ještě letos rád expandoval i na zahraniční trhy.

Prvním krokem po vzniku Vinařské skupiny VINIFERA je plánovaná investice o výši desítek milionů korun do rozšíření kapacit vinařství, techniky používané na vinicích, obnovy vinice samotných či vývoje nových produktů a jejich designu. Investice navazuje na dosavadní modernizaci provozu, v rámci které vznikly nové budovy, sklad, výrobní linky a další. Skupina tak v uplynulých třech letech investovala do rozvoje vinařství, zejména pak do technologie, výroby a obnovy vinic více než 100 milionů korun.

Aktuálně společnost hospodaří na 345 ha vinic na 23 viničních tratích z celkem 15 katastrálních území a celkem zpracovává hrozny z 500 ha vinic. Do budoucna si však stanovila cíl vlastnit celých 1 000 ha. Za tímto účelem vykupuje VINIFERA celoročně vinice či pozemky na Moravě a Slovensku od menších pěstitelů, zároveň soustavně obnovuje a rekultivuje staré vinohrady a zakládá nové.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist