Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

O víně zjistíte informace na internetu i od samotných prodejců

2. září 2017  České nápoje   komentáře (0)  1109 x

Chcete si koupit kvalitní víno, ale nevíte, jak si ho správně vybrat? Pokud již patříte ke stálým konzumentům tohoto oblíbeného alkoholického moku, pravděpodobně nesáhnete vedle. Ať už víno kupujete v kamenném obchodě nebo na internetu, málokdy ho můžete ochutnat. Vyplatí se tak řídit se informacemi u konkrétního produktu nebo na obalu lahve. Chcete se o víně dozvědět více? Navštivte webové stránky worldofwines.eu.

O víně zjistíte informace na internetu i od samotných prodejcůO víně zjistíte informace na internetu i od samotných prodejců

O víně nerozhoduje jen chuť, ale i čich a hmat

Jaké víno vám bude chutnat, to nejlépe poznáte při jeho degustaci. Pokud se této aktivity zúčastníte někde ve vinném sklípku, měl by vám při ní asistovat zkušený sommeliér, který vás ní krok za krokem provede.

O tom, jak vám víno chutná, nerozhoduje jen samotný pocit na vašem jazyku a při polknutí, ale řídit byste se měli také čichem a dalšími smysly. Víno může být sladké, kyselé, hořké nebo i slané. Jeho chuť v sobě většinou skrývá několik tónů a je na vás, abyste poznali, co je vám příjemné.

Co vše ovlivňuje chuť vína? O víně rozhoduje vinice, z jaké pochází vinná réva, použitá na jeho výrobu. Důležitý je i samotný výrobní postup – kdy se vinná réva sklízí, jak se maceruje a jak kvasí. Všechny tyto kroky jsou při výrobě vína důležité.

Velký význam má i stáří vína (obecně platí, že čím starší je ročník, tím je víno kvalitnější). Víno lze navíc vyrobit i z dalších druhů ovoce, například z borůvek, rybízu atd. Takto si celkem pohodlně můžete vyrobit víno i vy sami doma.

Vyberte si kvalitní víno

Zapomeňte na víno prodávané v krabicích nebo v plastových lahvích. Abyste z něj měli ten nejlepší chuťový požitek, musí být opravdu kvalitní. Nebojte se si za něj připlatit a pak ho otevřít při speciální příležitosti, jako je oslava narozenin, Vánoce nebo výročí s manželem/manželkou.

Webové stránky worldofwines.eu vám pomohou s výběrem ideálního vína. Navíc jsou přímo propojené i s obchodem, kde můžete nakupovat.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist