Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Oenoforum 2023 startuje již zítra

14. červen 2023  České nápoje   komentáře (0)  333 x

Do kongresového sálu mikulovského zámku se sjedou tuzemští i zahraniční degustátoři, aby zde 16. a 17. června hodnotili špičková vína z celého světa a hlavně vybrali vítěze 17. ročníku prestižní soutěže vín Oenoforum – Czech International Wine Competition. Program odstartuje ale již zítra, kdy proběhnou přednášky předních odborníků ve vinařství na téma „Vývoj a perspektivy dvou světových odrůd révy vinné ve dvou blízkých regionech".

Oenoforum 2023 startuje již zítraOenoforum 2023 startuje již zítra

Oenoforum je prestižní mezinárodní soutěž, která svou profesionalitou a vysokými nároky plní odborné světové parametry a přináší jedinečnou příležitost porovnání širokého spektra světových vín s moravskou a českou produkcí. Jedná se o největší mezinárodní soutěží vín na území České republiky, nad kterou převzala patronát OIV - Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži.

„Letošního ročníku se zúčastní 517 vín, takže je dodržena naše dlouhodobá ambice přijímat maximálně 600 vzorků, aby byl dostatečný prostor pro hodnocení a zůstal důraz na kvalitu přihlášených vín,“ sdělil Ing. Martin Půček, výkonný ředitel pořadatelského Svazu vinařů a dodal: „vedle našich vín budou komise hodnotit také vína z Rakouska, Francie, Slovenska, Portugalska, Itálie, Chile, Bulharska, Moldávie a Španělska. Největší pozornost také letos připadne odrůdám Sauvignon Blanc a Cabernet Sauvignon, ale také tradičním odrůdám pěstovaným v Česku, tedy Ryzlinku vlašského a Pálavy.“

Nedílnou součástí Oenofora je mezinárodní vinařské konference, která celou soutěž zahajuje. Koná se ve čtvrtek 15. června od 9 hod., také v kongresovém zámeckém sále, a zazní zde přednášky postavené na praktických příkladech a degustaci diskutovaných vín. Tématem konference je RYZLINK VLAŠSKÝ & SAUVIGNON BLANC, Quo vadis, Vývoj a perspektivy dvou světových odrůd révy vinné ve dvou blízkých regionech – Rakousko a Česká republika. Hlavní přednášku povede rakouský odborník a sommelier René Kollegger. Na něj pak naváží zástupci tuzemských vinařství – Bořek Svoboda z Vinařství Mikrosvín Mikulov a Roman Fabig ze stejnojmenného vinařství. Přednášející porovnají stávající stav obou zmiňovaných odrůd v rámci rakouského regionu Štýrsko a vybraných terroir Moravy. Ochutnáme různé ročníky a styly tvorby vín. Degustace bude zaměřena na „single vineyard“ vína.

Organizátorem a pořadatelem soutěže a konference je Svaz vinařů ČR. Soutěž podporuje Vinařský fond České republiky, Národní vinařské centrum, o.p.s. a další organizace. Nad soutěží převzal záštitu hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich a starostka Města Mikulova Mgr. Jitka Sobotková. Generálním partnerem akce je společnost Vinařský ráj.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist