Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Pálavské vinobraní zůstává věrné vínu ve všech jeho podobách

29. červen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1680 x

Pálavské vinobraní vstoupilo do nové dekády, přesto je program stále oslavou toho nejkrásnějšího, co jižní Morava může nabídnout, vína. Účastníci všech generací se samozřejmě mohou těšit na třídenní program plný hudebních hvězd a zábavy.

Ilustrační foto (Znojemské vinobraní)Ilustrační foto (Znojemské vinobraní)

Třídenní „vinný maraton“ potrvá v zámeckém sále, kde během celého víkendu bude probíhat Národní soutěž vín Mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín, vše za doprovodu cimbálové muziky. Na zámku a jeho okolí pak mohou účastníci vinobraní pokračovat v tradičních degustacích Vína Marcinčák nebo v zámeckém sklepení s obřím sudem, kde se představí Vinařství Vinofol, a v Galerii vinařských lisů ochutnají vína od Víno Mikulov a Vinařství Pavlov.

Jak se víno zpracovává, budou opět na zámecké terase u Udírenské věže představovat Sedlecká vína a v sobotu tu udělí právo purkmistrovi na výrobu vína sám Král Václav IV. s královnou Chantal Poullain. S královnou v civilu mohou
všichni putovat na tradičním nedělním poledním výstupu na Svatý kopeček.

Víno i burčák poteče proudem ve všech koutech Mikulova, ať už ve Vinařském městečku v Kapucínské ulici, na náměstí, v amfiteátru i jeho okolí. Na návštěvníky také čeká mnoho stánků s gastronomickými specialitami a otevřena budou takřka všechna restauračn ízařízení a vinotéky po celém Mikulově. „S vínem a burčákem budou souviset i letošní soutěže. Již potřetí se bude hlasovat o „Nejlepšíburčák“. To „Mistrem vinařem“ se může stát každý, kdo zavítá „Postopách vinaře“ v rámci zámecké expozice „Víno napříč staletími.“ Soutěž je určena pro celou rodinu.“, uvedl ředitel pořadatelské Mikulovské rozvojové David Gerneš.

K vínu vždy patřila a na vinobraní v Mikulově obzvlášť dobrá hudba. Návštěvníci vinobraní si ji užijí na celkem šesti hudebních scénách téměř po celém Mikulově. Náměstí už tradičně bude patřit dechovým, cimbálovým a lidovým muzikám mladší i té starší generace. Pódium na náměstí ale přivítá i mluvené slovo stand-up komiků Lukáše Pavláska nebo kouzelníka Richarda Nedvěda a patřit bude takovým hvězdám jako YoYoBand nebo Petra Janů.

„Páteční hlavní scénu amfiteátru rozzáří Skety, Milan Peroutka a Perutě, DivokejBill a samozřejmě jedinečná Aneta Langerová“, představila program produkční Irma Konešová. „Vrcholem sobotního programu bezesporu bude VojtaDyk & B-SideBand, těšit se mohou divácii na Jaroslava Svěceného, Hodiny, Adama Mišíka, Ediie Stollow nebo ženu velkého hlasuTonyu Graves.“, doplnila Konešová. Hudbu uslyšíme i zdalších koutů Mikulova jako je Lormovo náměstí, horní nádvoří zámku, Vinařské městečko, na ulici Česká nebo Alfonse Muchy

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist