Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Představujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Vladimír Tetur

27. prosinec 2017  České nápoje   komentáře (0)  384 x

Seznamte se postupně s finalisty soutěže Vinařství roku 2017, kterou pořádá Svaz vinařů České republiky. Finalisté usilují o vítězství ve třech kategoriích - malá, střední a velká vinařství a o titul absolutní vítěz soutěže. V kategorii malá vinařství (produkce do 50.000 l/rok) to jsou Víno J. Stávek, Jakub ŠAMŠULA – vinařství, VICAN rodinné vinařství s.r.o. a Vinařství Škrobák. V kategorii střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l/rok) Vladimír Tetur, Vinařství Trpělka a Oulehla a Gotberg, a.s. A v kategorii velké vinařství (produkce nad 250.000 l/rok) pak CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a. s., NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. a Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.. Výsledky budou vyhlášeny 18. ledna na slavnostní galavečeru v Brně.

Představujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Vladimír TeturPředstavujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Vladimír Tetur

Vladimír Tetur

Kategorie střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l/rok)

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

Vinařství Vladimír Tetur je rodinná firma, která vznikla v roce 1992, ale první zmínky o výrobě vína u nich sahají až do roku 1620. Za více než 20 let se vinařství vyvinulo z malého sklepa do dnešního většího a moderního vinařství. Stále se ale ve vinařství snaží zastávat filozofii menších rodinných podniků, a to hlavně v podobě osobního přístupu, vstřícnosti a otevřenosti.

Dnes pracovníci vinařství hospodaří v novém moderním provozu, který má jednoduchý design, ale umožňuje pohodu při práci. V katastru Velkých Bílovic Vladimír Tetur vlastní a obhospodařuje 14 hektarů vinic, ale část hroznů také nakupuje od stálých dodavatelů z oblasti Velkých Bílovic. Zpracovává 12 bílých a 11 červených odrůd révy vinné.

Ve vinařství mají rádi moderní design a moderní technologie. V roce 2008 vinařství zprovoznilo reprezentativní halu s automaticky řízenou teplotou a vlhkostí vzduchu na ležení červených vín v ležáckých a barikových sudech od francouzského bednářství SEGUIN MOREAU. Bílá vína jsou pak uchovávána v nerezových tancích s řízenou teplotou. Za rukopisem vín stojí přímo majitel vinařství Vladimír Tetur.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist