Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Rekordní Pálavské vinobraní, Mikulov obsadilo 65 tisíc návštěvníků

21. září 2017  České nápoje   komentáře (0)  683 x

Jubilejní, sedmdesátý ročník Pálavského vinobraní, který se konal v Mikulově uplynulý víkend, byl v mnohém mimořádný a výjimečný. Nejen že ho v průběhu tří dnů navštívilo rekordních šedesát pět tisíc lidí, což je o devět tisíc víc než loni, ale přišel i s mnoha novinkami. Včetně nového loga, pomyslného dárku k jubileu.

Ilustrační fotoIlustrační foto

Mikulov žil oslavami vína ve všech jeho podobách už od čtvrtka 7. září. Hlavní program plný hudebních hvězd, folkloru, vína a zábavy pak na tisíce návštěvníků čekal od pátku 8. do neděle 10 září. A to jak v centru města, na zámku, amfiteátru či Kozím hrádku a v uličkách okolo centra města.

Letos pořadatelé ze společnosti Mikulovská rozvojová připravili šest hudebních scén, na kterých vystoupily hvězdy několika generací a žánrů, a podle ohlasů publika si opravdu každý přišel na své. „Naprosto úžasná akce, byla jsem zde poprvé a opravdu se bavila. Víno i burčák tekl proudem, to vše doprovázené fajn programem a nádherným počasím, které opravdu přálo. My si to zkrátka užili,“ zní jeden z mnoha hlasů na sociálních sítích od Diany Hrnečkové.

Radost z vydařené akce neskrýval ani starosta města Rostislav Koštial. „Můj subjektivní pohled by zněl jenom v superlativech. Jak jsem se pohyboval mezi lidmi, tak jsem slyšel jen pochvalné ohlasy. Je to až k nevíře, jak se návštěvníci chovají velmi kultivovaně a přátelsky a užívají si Pálavské vinobraní. Spousta lidí si našla i své místo v privátních zónách, jako jsou hotely a penziony, které připravují svůj program. Velké díky patří ale jednoznačně týmu naší společnosti Mikulovská rozvojová, která připravuje hlavní program. Vše je natolik profesionální a funguje naprosto skvěle. Děkujeme všem, kteří Pálavské vinobraní připravují, děkujeme za počasí, všem sponzorům a návštěvníkům, kteří prolomili rekord,“ řekl starosta města Rostislav Koštial.

Páteční hlavní scéna na amfiteátru patřila charismatické Janě Kirschner a Davidu Kollerovi s hosty, na Náměstí bavil Ondřej Ruml či Cirkus Brother. Ojedinělou podívanou byla chůdařská show v podání Long Vehicle Cirkus. Nechyběla ani folklorní vystoupení a zábava pro děti.

Vrcholem celého vinobraní byla tradičně sobota, včetně poledního historického průvodu v čele s králem Václavem IV. a královnou v podání herečky Chantal Poullain. Na amfiteátru si lidé zazpívali se skupinami Čechomor, Jelen, Klárou Vytiskovou, No Name a jedinečnou show předvedla skupina Mig 21. V té době na Náměstí vrcholil i koncert kapely Zatrestband a všichni, na kterémkoliv místě v Mikulově, čekali na vyvrcholení sobotní noci v podobě ohňostroje s hudebním doprovodem. „To je skvělé, fantastické, takový ohňostroj jsem v životě neviděl, super, bomba s tou hudbou,“ a mnoho dalších superlativů znělo od tisíce lidí, kteří světelnou show pozorovali.

Neděle se pak nesla v již tradičně klidné atmosféře. Po vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší burčák, kterým letos návštěvníci zvolili mok z vinařství Vinofol z Novosedel, se na pódiu vystřídala Věra Martinová s dechovou hudbou Vlčnovjanka a dychovým orchestrom mesta Galanta. Stovky nadšenců se také v neděli před polednem vypravily na tradiční výstup na Svatý kopeček.

Pálavské vinobraní je samozřejmě oslavou vína. A na své si o víkendu přišli všichni jeho příznivci. V zámeckém sále probíhala po celý víkend Národní soutěž vín mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín. Víno ve všech podobách teklo proudem i ve Vinařském městečku v ulici Kapucínské a na Náměstí.

Mnozí návštěvníci se začetli i do speciálního vydání novin, které bylo vydáno u příležitosti 70. výročí Pálavského vinobraní a navštívili také výstavu na zámku. Zde pracovníci Regionálního muzea v Mikulově připravili jedinečnou prezentaci s názvem 70´ Pálavské vinobraní 1947–2017, která se ohlíží za jeho historií. „A pokud jste ji nestihli v průběhu vinobraní, tak si ji můžete přijít prohlédnout až do 26. listopadu,“ zve ředitel muzea Petr Kubín.

Jubilejní ročník se také dočkal dárku v podobě nového loga. To pochází od grafika Petra Štěpána, dlouholetého spolupracovníka Studia Najbrt. „Nová značka Pálavského vinobraní je elegantní. Zdobnou písmovou formou odkazuje k tradičně pojatým etiketám kvalitních vín, barevné řešení respektuje heraldické barvy Mikulova. Je také uvolněná a připomíná, že ne všechno v životě je třeba brát smrtelně vážně. Druhý zářijový víkend v Mikulově je oslavou radosti a povznesené nálady,“ říká Petr Štěpán.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist