Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Šampioni vín jubilejního 50. ročníku Valtických vinných trhů

26. duben 2017  České nápoje   komentáře (0)  1279 x

Přední vinařští odborníci od úterý do pátku hodnotili 748 vzorků vín od 125 vinařských firem z Moravy, Česka, ale také ze Slovenska a Rakouska. V pátek po poledni vyhlásila superkomise složená ze čtrnácti odborníků šampiony. Padesátými šampiony v této prestižní vinařské soutěži se stal ve vínech bílých Ryzlink vlašský z vinařství Vinum Moravicum z Bzence, který se zároveň stal i absolutním šampionem letošního jubilejního ročníku Valtických vinných trhů, a Rulandské modré z vinařství Pavlovín z Velkých Pavlovic zvítězilo mezi červenými víny.

Šampioni vín jubilejního 50. ročníku Valtických vinných trhůŠampioni vín jubilejního 50. ročníku Valtických vinných trhů

Kvalita vín podle něj v České republice rok od roku stoupá díky skvělé péči vinařů. „Jezdí se vzdělávat do zahraničí, pořizují nejmodernější technologie. Právě díky technologiím dnes mohou bojovat i s každoročními výkyvy počasí. Jediné, co se ovlivnit nedá, je celoroční klima. To je důvodem, proč česká a moravská červená vína nemají takovou ohnivost jako například vína z Toskánska,“ vysvětlil předseda komise

Valtické vinné trhy jsou nejstarší výstavou vín v České republice. První zmínka pochází již z roku 1858. V současné podobě ve spolupráci se Střední vinařskou školou ve Valticích se konají od roku 1967. Jubilejní 50. ročník přináší kromě tradičně výborných vín také novinku. „Všechna vína, která obdrží alespoň 90 bodů, získají velkou zlatou medaili. Budeme tak mít možnost speciálně ohodnotit skutečně nadprůměrně výtečná vína,“ vysvětlil nový systém předseda Valtických vinných trhů Marek Šťastný. Velkou zlatou medaili získalo 13 vín.

Přesvědčit se o znamenitosti oceněných vzorků budou mít příležitost všichni milovníci vinného moku 12. a 13. května v nově zrestaurovaném areálu Valtického zámku.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist