Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Skoro 80 vín od 18 vinařů nabídne Festival vína VOC Znojmo

2. květen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1395 x

8. května. Na Horním náměstí a odrůdových ulicích (Sauvignonové ulici, Veltlínském náměstí a Ryzlinkovém trhu) nabídne 18 vinařů sdružených do VOC Znojmo 79 vín, což je nejvíce v historii festivalu. Těšit se můžete i na cimbálovou muziku či na folklór z různých koutů Evropy. Chuťové buňky potěší nejen skvostná znojemská vína, ale i speciality z pohořelického kapra. Připravena je také soutěž o ceny a pro cestující z Brna posílené spoje. Pro jarní květnové dny si nemůžete vybrat lepší místo než právě Znojmo!

Skoro 80 vín od 18 vinařů nabídne Festival vína VOC ZnojmoSkoro 80 vín od 18 vinařů nabídne Festival vína VOC Znojmo

Festival vína VOC Znojmo se blíží! Centrum Znojma tento den vína, folklóru a gastronomie rozproudí už

Hlavní roli hrají na festivalu vína.Na návštěvníky čeká 40 nově zatříděných vín VOC Znojmo odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, které jsou premiérově k ochutnání právě na festivalu. Vinaři nabídnou i vína starších ročníků, a tak celkem bude možné degustovat 79 vín od 18 vinařů, což je nejvíce vín, která jsme kdy v nabídce festivalu měli,“ říká předseda VOC Znojmo František Koudela. „Je pravda, že vinaři i spotřebitelé čím dál více vnímají značku vín originální certifikace, vinaři se na vína, pro která chtějí dostat označení VOC Znojmo, soustředí, snaží se v nich podtrhnout charakter Znojemské vinařské podoblasti. A evidentně se jim to daří, nabídka našich vín je nejširší ve své historii,“ doplňuje Koudela.

Degustace formou placených bločků probíhá na všech místech – na Horním náměstí, v odrůdových ulicích i na Vlkově věži na Kollárově ulici, kde se nachází Informační centrum VOC Znojmo. Bločky je nutné zakoupit v party stanu na Horním náměstí, pak už si každý návštěvník může korzovat po centru, jak je mu libo.

K dobrému vínu patří dobré jídlo, a tak přední znojemské hotely a restaurace nabídnou speciální kapří menu. „Chybět nebudou tradiční kapří hranolky, jednohubky s rybí pomazánkou nebo kapří steak. Nabízet se budou ale i takové speciality jako lehký jarní salát s uzeným kaprem a marinovanou švestkou, kapří burger nebo rybí quiche s pikantní zeleninou,“ láká milovníky dobrého jídla na festival Koudela.

Pro návštěvníky festivalu bude stejně jako v předešlých letech připravena soutěž o hodnotné ceny. Tentokrát se soutěžní otázka bude týkat Královské řady vín VOC Znojmo, kterou spolek představil vloni na podzim. Ti, kteří správně odpovědí a budou vylosování, se mohou těšit na vína VOC Znojmo, poukazy do spolupracujících restaurací, na ceny z Rybníkářství Pohořelice, na předplatné časopisu Sommelier či předplatné Wine & Degustation, na poukaz na Vinobus pro dvě osoby, na poukaz HudbaZnojmo nebo poukaz na degustaci u rotundy v rámci Znojemského historického vinobraní a spousta dalších cen.

Pro cestující od Brna máme dobrou zprávu! „V den festivalu budou posíleny spoje linky č. 108 s odjezdem z Brna v časech 07:25, 09:25 a 11:25. Ze Znojma do Brna pak budou posíleny Expresy linky č. 108 s odjezdy v 14:58, 16:58, 18:58 a také ve 20:12,“ vyjmenovává Koudela.

Více informací k festivalu, včetně podrobného programu, naleznete na www.vocznojmo.cz nebo na facebooku VOC Znojmo. Program festivalu zasíláme také v příloze. A jak probíhal loňský ročník? Podívejte se:

Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a za podpory Vinařského fondu ČR a města Znojma. Festival je součástí Májových slavností Znojmo.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist