Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Skoro dvě desítky medailí pro moravská vína z Berlína!

5. listopad 2021  České nápoje   komentáře (0)  396 x

Moravským a českým vinařům se zadařilo na další prestižní mezinárodní soutěži vín. Krásných 18 medailí si přivážejí z BERLINER WEIN TROPHY 2021, jíž garance nejvyšší úrovně dává patronát OIV (Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno). Účast vín z České republiky finančně podpořil Vinařský fond a organizačně ji zajistila redakce časopisu SOMMELIER.

Skoro dvě desítky medailí pro moravská vína z Berlína!Skoro dvě desítky medailí pro moravská vína z Berlína!

Soutěže se letos zúčastnilo 9 moravských a českých vinařství, která dohromady přihlásila 54 vín, z nichž rovná třetina dosáhla na medailové umístění, a to v podobě jedné velké zlaté, 13 zlatých a 4 stříbrných medailí. Výjimečnou formu svých tramínů potvrdilo vinařství Znovín Znojmo, které jako jediné za svůj Tramín červený 2017, výběr z cibéb získalo velkou zlatou medaili. Úspěch pak podpořilo ještě zlatem za Sauvignon VOC Znojmo 2020.

„Navzdory současné složité době se pořadatelům podařilo s respektem k omezujícím opatřením a díky příkladnému chování porotců uspořádat soutěž bez nehod a plně se soustředit na přihlášené produkty,“ okomentoval průběh hodnocení JUDr. Luboš Bárta, šéfredaktor časopisu SOMMELIER, který účast našich vín na soutěži organizoval, a dodal: „do hodnocení bylo přihlášeno téměř 6 tisíc světových vín. S ohledem na přísnost hodnocení a kvótu OIV bylo uděleno jen 19 velkých zlatých, 1 702 zlatých a 171 stříbrných medailí. I kvůli tomuto striktnímu omezení jsou medaile z Berliner Wein Trophy 2021 pro vítězná vína tak cenné.“

Hned tři vinařství se mohou pochlubit třemi zlatými medailemi. Bohemia Sekt se v Berlíně blýskl šumivými víny Prestige 2015, Prestige Chardonnay 2017 a Bohemia Sekt Brut 2020. Vinofol Novosedly potvrdilo dlouhodobě stoupající úroveň svých vín zlatými pro Rulandské šedé výběr z hroznů, Hibernal výběr z hroznů a Pálavu výběr z hroznů, vše z ročníku 2020. Mikulovské Vinařství Volařík v Berlíně pozlatilo Rulandské bílé pozdní sběr 2020, Pálavu výběr z hroznů 2020 a Ryzlink vlašský pozdní sběr 2019.

Hodnocení soutěže bylo rozděleno do dvou třídenních a jedné čtyřdenní hodnoticí série, během nichž ochutnávalo vína 168 různých porotců, to vše za přísných pravidel OIV (Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno), UIOE (Mezinárodní unie enologů) a pod notářským dohledem. Pravidla OIV zahrnují požadavek, že medaili může získat pouze 30 % nejlepších vín v každé kategorii. Soutěž je součástí VinoFed a Golden League.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist