Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Svátek růžových vín na Hradě

9. duben 2024  České nápoje   komentáře (0)  310 x

První máj, příjemná atmosféra, dechberoucí výhled na celou Prahu a…? Samozřejmě sklenička moravského nebo českého růžového vína! Již po čtrnácté se prvního května promění Pražský hrad na Svátek růžových vín. Dopřejte si příjemné chvíle s našimi růžovými víny, které si podmaní vaše smysly. Těšit se můžete na desítky vzorků vín dvaceti vinařství.

Svátek růžových vín na HraděSvátek růžových vín na Hradě

Svátek růžových vín proběhne tradičně 1. května od 11 do 19 hodin přímo na Svatováclavské vinici v areálu Villy Richter. Akce je určená nejen pro milovníky moravských a českých rosé, ale všem, kteří se rozhodli strávit sváteční den stylově ve společnosti svěžích a hravých růžových vín z moravských a českých vinic. Převažovat budou mladá růžová vína zejména ročníku 2023, který se už během listopadových svatomartinských oslav ukázal jako ročník povedený. Mezi prezentovanými víny však najdete i některá vína starší. A chybět nebudou ani růžové sekty, perlivá vína a opět také vinné střiky. Samozřejmostí je i občerstvení. Akce je pořádána Vinařským fondem a každoročně přivítá tisíce návštěvníků.

Vstupné

Vstupné činí 250 Kč na místě a 200 Kč v předprodeji a zahrnuje: vstup, degustační sklenici, dobíjecí čip a informační brožuru. Za každý vzorek vína o objemu 0,5 dl zaplatí návštěvníci 25 Kč prostřednictvím dobíjecího čipu, který je možné si nabít na libovolnou částku. Přijímají se i platební karty.

Moravští a čeští vinaři na které se můžete těšit

Arte Vini; BMVinařství; Cech Českých vinařů (zastupuje Výzkumná stanice vinařská Karlštejn, Česká zemědělská univerzita, Vinařství Pod Radobýlem, České vinařství Chrámce, Česká zahradnická akademie Mělník); GELTSCHBERG WINES; Lukáš Polívka - Polivka winery; Rodinné vinařství Jedlička Bořetice; Tanzberg Mikulov; Vinařství Hrozínek; Vinařství Krist; Vinařství Maděřič; Vinařství MACHOVEC; Vinařství Merlon; Vinařství RS Šustovi; Vinařství Schwarz; Vinařství Vajbar Kobylí; Víno Blatel; VINO HORT; Víno Štýbl; VOC Kraví Hora (Vinařství Ludwig, Rodinné vinařství Jedlička Bořetice, Vinařství Stanislav Novák, Vinařství Jan Hempl, Vinařství Karel Pilař, Vinařství Václav Surman); ZNOVÍN ZNOJMO.

Od přítomných vinařů si lze zakoupit i celé lahve.

A jaká jsou moravská a česká růžová?

Česká republika se vyznačuje mimořádnou odrůdovou pestrostí. Hlavním rysem našich růžových vín je tedy bohatství nabídky, jednak tedy odrůdové, ale také podle způsobu zpracování, zbytkového cukru a kyselin, aromatické a chuťové rozmanitosti atd. Má také výbornou geografickou polohu, což se odráží v povaze vín, která jsou navíc vyráběna s láskou a péčí našich vinařů. Moravská a česká růžová vína jsou tedy nejčastěji příjemně ovocná a květinová s širokou škálou tónů ve vůni i chuti. Chuť s vůní skvěle ladí a je doplněna buď o svěží kyselinku či příjemný zbytkový cukr.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist