Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Tenisové mistrovství ČR vinařů zná své vítěze

17. srpen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1063 x

V pátek 11. srpna 2017 se za lehce dramatických okolností odehrál druhý ročník tenisového mistrovství České republiky vinařů. Akci pořádanou Svazem vinařů ČR a podporovanou Jihomoravským krajem málem zhatilo poněkud bouřlivé počasí, avšak několik logistických úprav nakonec dovolilo poznat vítěze. Tím se stali „znojmáci“ Petr Sedlák a Oto Heimel.

Tenisové mistrovství ČR vinařů zná své vítězeTenisové mistrovství ČR vinařů zná své vítěze

K radosti organizátorů zaznamenala akce při svém druhém ročníku téměř 100% nárůst hrajících dvojic. Nakonec celkem 13 párů (poté, co jeden ze zdravotních důvodů musel odstoupit) soupeřilo ve čtyřech skupinách, každý s každým na jeden set. Dva nejlepší postoupili do čtvrtfinálového pavouka poslední ze skupin sehráli skupinu „útěchy“ o 9. až 13. místo systémem každý s každým.

A i když hráčská úroveň byla opět velmi dobrá a vyrovnaná, vítězství nakonec na svoji stranu strhla dvojice Petr Sedlák a Oto Heimel z Hodonic na Znojemsku. „Pohyb na vinici se vyplatil“, poznamenal s nadsázkou lehce unavený, ale usměvavý Petr Sedlák, majitel vinohradů a pěstitel révy vinné ponejvíce v katastru obce Havraníky. Ve finále si poradili s kombinovanou, avšak skvěle hrající dvojicí z Velkých Bílovic Luboš Skoupil a Dalibor Šefránek. Kombinovanou proto, že zatímco Luboš profesí vinař, Dalibor zastupoval barvy „obchodně-partnerské“, konkrétně firmy BS vinařské potřeby, která byla i partnerem MČR vinařů. Třetí místo patřilo po pomalejším rozjezdu, ale důrazném a kontrolovaném závěru Markovi Šťastnému a Martinu Klanicovi. Marek Šťastný (Chateau Valtice) tak téměř zopakoval úspěch jeho bratra Davida z loňského roku, kdy se s parťákem Lukášem Tesárkem stali historicky prvními vítězi.

Akce dle svého statutu umožňuje účast nejen vinařů a vinohradníků, ale také osob pracujících v oboru, jejichž hlavním předmětem činnosti je aktivita spojená s vínem. Dále je otevřena zástupcům obchodních partnerů SVČR. „Velmi mě těší, že absolutní převahu v tomto smyslu mají samotní vinaři, bylo jich tu bezmála 70%“ poznamenal Martin Chlad, organizátor akce.

Přitom ještě v týdnu proběhl velký organizační kotrmelec. Akce byla půl roku plánována se všemi rezervacemi ve Znojmě v osvědčeném areálu místního TK. Nicméně předpověď počasí zapříčinila, že organizátor akci přesunul „pod střechu“ do Kurdějova, do hotelového areálu s tenisovými kurty, kde se do role poskytovatele kompletního zázemí pro takovouto akci postavili s naprostým přehledem. A to vše tři dny před turnajem samotným.

Nadcházející šampionát prozatím nezná své místo, ale termínově bude v roce 2018 mířit opět do srpna.

Velký dík patří dlouhodobým partnerům SVČR a také podporovatelům této akce, společnostem: FORD, RENOMIA, BS vinařské potřeby a ACO.

Soutěž pořádá Svaz vinařů ČR za podpory Jihomoravského kraje.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist