Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Úspěch českých a moravských vín v Texasu

1. březen 2023  České nápoje   komentáře (0)  493 x

Z první mezinárodní soutěže vín tohoto roku TEXAS INTERNATIONAL WINE COMPETITION si moravští a čeští vinaři přivážejí skvělých 111 medailí, z nichž bylo 14 velkých zlatých, 60 zlatých a 37 stříbrných medailí. Mimořádně vysoko hodnocená a medailově oceněná tak byla v mezinárodní konkurenci drtivá většina ze 122 přihlášených vín z České republiky.

Úspěch českých a moravských vín v TexasuÚspěch českých a moravských vín v Texasu

Zazářily zejména sekty společnosti BOHEMIA SEKT, z nichž Bohemia Sekt Prestige demi sec 2019 získal velkou zlatou (DOUBLE GOLD) a všech dalších pět přihlášených sektů zlaté medaile. Kolekci Ing. Miroslava Volaříka z Mikulova korunují dvě velké zlaté za Tramín kořenný 2021 výběr z cibéb a Ryzlink vlašský 2021 pozdní sběr ze slavné trati Železná. Tomáš Krist z Milovic zaujal porotu nejvíce víny Pálava 2022 pozdní sběr a Neronet 2022 pozdní sběr, která získala dvě velké zlaté medaile, a ostatní jeho přihlášená vína si rozdělila ještě 11 zlatých a 6 stříbrných.

„Naši vinaři obdrželi krásných 14 velkých zlatých medailí. USA nejsou členem Mezinárodní organizace pro révu a víno OIV, proto zde neplatí 30% limit pro přiznávání medailí, ale příslušnou medaili získají všechna vína, která dosáhla stanoveného přepočteného bodového limitu. Ocenění DOUBLE GOLD znamená, že se na zlaté medaili shodli všichni čtyři porotci v komisi,“ okomentoval výsledek JUDr. Luboš Bárta, šéfredaktor časopisu SOMMELIER, který účast moravských vín na soutěži organizoval a soutěže se účastnil také jako porotce, dále dodal: „letošní ročník TXIWC se konal v období rodea v San Antoniu, největší akce roku v Texasu, kterou každoročně navštíví na 300 tisíc lidí a mně se dostalo nezapomenutelné šance prezentovat ve VIP centru 20 moravských vín. Texas je státem proslaveným červenými víny, proto naše příjemně aromatická bílá sklidila nadšení, jako by přijela na neosedlaném býku a prezentace skončila dotazy po možnostech dovozu takových vín.“

Vynikající zprávou je, že z oceněných vín velkými zlatými a zlatými medailemi bylo celkem 36 našich vín z mladého ročníku 2022. Šest z nich bylo oceněno zvláštním oceněním TOP TEN YOUNGSTER 2022 pro 10 nejlepších vín ročníku 2022. Tři z nich jsou z rané odrůdy Solaris (Chateau Lobkowicz Roudnice, MUDr. Kosík z Tvrdonic a Vinařství Ludwig), která tak i v Americe potvrdila, že je skvělým zdrojem mladých vín.

Hodnocení zhruba tisícovky vín z 13 zemí světa se, mezi laicky i odborníky velmi populární soutěže na ranči Venue of Grace na jihozápadě velkého Austinu v americkém Texasu, jako porotci zúčastnili také Iva Bárta Kováříková a Augustín Mrázik z Bratislavy.

Účast vín z České republiky podpořil finančně Vinařský fond ČR, jejich účast zorganizovala iniciativa Winesupporter.com, dříve Gastropress, vydavatel časopisu Sommelier.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist