Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Úspěch moravských vinařů na Slovensku

6. říjen 2020  České nápoje   komentáře (0)  439 x

Na 25. ročníku mezinárodní soutěže Muvina Prešov získali moravští vinaři 2 tituly Šampiona a 34 zlatých medailí. Stali se tak druhou nejúspěšnější zemí v počtu ocenění hned za domácím Slovenskem. Účast našich vín finančně podpořil Vinařský fond a organizačně ji zajišťovalo Národní vinařské centrum.

Úspěch moravských vinařů na SlovenskuÚspěch moravských vinařů na Slovensku

Moravským vinařům se podařilo v konkurenci vín z 8 zemí světa získat dvě ze sedmi nejvyšších ocenění soutěže, tedy tituly Šampionů v kategoriích bílá suchá vína a růžová vína. Šampiona suchých bílých vín a zlatou medaili za svou Pálavu pozdní sběr 2019 získalo vinařství Šilinek z Pavlova. Vinařství přidalo ještě zlatou medaili opět za Pálavu 2019, ale tentokrát výběr z hroznů. Nejúspěšnějším se stalo ale vinařství Dufek, které obdrželo druhého šampiona, tedy ocenění pro nejlepší růžové víno a zlatou medaili za Rulandské modré rosé VOC 2019. K tomu přidalo ještě 4 zlaté medaile za svá další vína. Celkem si naši vinaři odvážejí 34 zlatých medailí.

"Muvina Prešov nabízí zajímavé srovnání vín z převážně středoevropského regionu a našim vinařům se zde tradičně velmi daří. Zejména pak srovnání s domácím Slovenskem je zajímavé, protože jsme si stále blízcí, a máme tedy i podobné preference v oblasti vína," komentoval úspěch Ing. Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra a Salonu vín ČR.

Odborná 24členná porota udělila celkem 3 velké zlaté medaile, 86 zlatých medailí a 7 titulů Šampiona. Pravidelně na této soutěži zasedají v komisích také profesionálové z České republiky. Letos to byl Radoslav Baloun a Vladimíra Seidlová. Soutěž Muvina Prešov probíhá pod záštitou OIV (Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži).

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist