Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Úspěchy našich vinařů, zejména vína ročníku 2015

17. leden 2017  České nápoje   komentáře (0)  1265 x

Kvality ročníku 2015 vyzdvihovali vinaři i sommeliéři už krátce po sklizni, ale až srovnání s konkurencí je definitivně potvrdilo. V loňském roce totiž získali naši vinaři na mezinárodních soutěžích úctyhodných 645 medailí a 446 z nich zařídila právě vína ročníku 2015. Zahraniční účast ve většině případů finančně podpořil Vinařský fond a organizačně se na ní podílelo Národní vinařské centrum.

Úspěchy našich vinařů, zejména vína ročníku 2015Úspěchy našich vinařů, zejména vína ročníku 2015

Našim vinařům se velmi dařilo i v meziročním srovnání. „Začátkem loňského roku jsme sčítali mezinárodní úspěchy roku 2015 a radovali se z 500 medailí, aby jich moravská a česká vína během roku loňského získala ještě o třetinu více,“ komentoval mimořádně úspěšný soutěžní rok 2016 Ing. Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu, a dodal: „Nešlo však jen o nárůst počtu medailí, ale i o jejich kvalitu. Mezinárodní porotci totiž ocenili moravská vína 190 zlatými medailemi, což je o 69 více než v předchozím roce.“

A jako definitivní punc kvality našeho vinařství pak mezi loňskými výsledky zazářilo 13 velkých zlatých medailí a 8 titulů Šampiona.

Největší úspěchy roku 2016

  • Titul Šampiona mezi růžovými víny na Vinalies Internationales Paris pro Cabernet Moravia Rosé, pozdní sběr 2015 z vinařství Horák
  • Hned 6 ze 7 titulů Šampiona na soutěži vín MUVINA Prešov pro Ryzlink rýnský, 2006 z Vinařství Josef Valihrach (suchá bílá vína), Děvín, výběr z hroznů 2015 z Vinařství Štěpán Maňák (bílá vína z aromatických odrůd), Alibernet, slámové víno 2015 z vinařství Oldřich Drápal (přírodně sladká vína), Frankovka rosé, pozdní sběr 2015 z vinařství Rovenius (růžová vína), Merlot, 2012 z Vinařství Josef Valihrach (červená vína) a Staré díly rosé, brut z Vinařství Josef Valihrach (šumivá vína)
  • Celkem 4 velké zlaté medaile a dvě vítězství v daných odrůdách ze San Francisco International Wine Competition pro Ryzlink rýnský, VOC 2015 z vinařství Vinice Hnanice, který byl zároveň vyhlášen nejlepším Ryzlinkem rýnským soutěže, Rulandské bílé, pozdní sběr 2015 z Vinařství Pavlov, které rovněž získalo cenu za absolutně nejlepší víno dané odrůdy, Rulandské bílé, pozdní sběr 2015 z Vinařství Skoupil a Rulandské šedé, výběr z bobulí 2015 z vinařství Lahofer.
  • Další 3 velké zlaté medaile z izraelské soutěže Terravino pro Sauvignon, slámové víno 2015 od Štěpána Maňáka, Pálava 2015 Vinařství U Kapličky a Pálava, výběr z cibéb 2015 Michala Grégra.
  • Také 3 velké zlaté medaile ze soutěže Finger Lakes International Wine Competition pro Ryzlink rýnský Austerlitz 2014 vinařství SPIELBERG CZ, Ryzlink vlašský, výběr z hroznů 2015 z Rodinné vinařství Tomáš Vican a Aurelius 2015 z Rodinného vinařství Košut.
  • Velká zlatá z Decanter World Wine Awards pro Ryzlink rýnský, ledové víno 2015 vinařství Znovín Znojmo.
  • Chardonnay, výběr z bobulí 2011 Josefa Valihracha vyhlášeno druhým nejlepším vínem soutěže Chardonnay du Monde.
  • Nejvíce medailí (251) přivezla jednotlivá vinařství ze soutěže AWC Vienna.

Věhlas českých a moravských vín tedy zdaleka nesahá jen k hranicím České republiky, ale rok roku získává na větší mezinárodní popularitě, a naše vína se tak směle mohou řadit mezi světovou vinařskou špičku.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist