Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Úspěchy našich vinařů, zejména vína ročníku 2015

17. leden 2017  České nápoje   komentáře (0)  741 x

Kvality ročníku 2015 vyzdvihovali vinaři i sommeliéři už krátce po sklizni, ale až srovnání s konkurencí je definitivně potvrdilo. V loňském roce totiž získali naši vinaři na mezinárodních soutěžích úctyhodných 645 medailí a 446 z nich zařídila právě vína ročníku 2015. Zahraniční účast ve většině případů finančně podpořil Vinařský fond a organizačně se na ní podílelo Národní vinařské centrum.

Úspěchy našich vinařů, zejména vína ročníku 2015Úspěchy našich vinařů, zejména vína ročníku 2015

Našim vinařům se velmi dařilo i v meziročním srovnání. „Začátkem loňského roku jsme sčítali mezinárodní úspěchy roku 2015 a radovali se z 500 medailí, aby jich moravská a česká vína během roku loňského získala ještě o třetinu více,“ komentoval mimořádně úspěšný soutěžní rok 2016 Ing. Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu, a dodal: „Nešlo však jen o nárůst počtu medailí, ale i o jejich kvalitu. Mezinárodní porotci totiž ocenili moravská vína 190 zlatými medailemi, což je o 69 více než v předchozím roce.“

A jako definitivní punc kvality našeho vinařství pak mezi loňskými výsledky zazářilo 13 velkých zlatých medailí a 8 titulů Šampiona.

Největší úspěchy roku 2016

  • Titul Šampiona mezi růžovými víny na Vinalies Internationales Paris pro Cabernet Moravia Rosé, pozdní sběr 2015 z vinařství Horák
  • Hned 6 ze 7 titulů Šampiona na soutěži vín MUVINA Prešov pro Ryzlink rýnský, 2006 z Vinařství Josef Valihrach (suchá bílá vína), Děvín, výběr z hroznů 2015 z Vinařství Štěpán Maňák (bílá vína z aromatických odrůd), Alibernet, slámové víno 2015 z vinařství Oldřich Drápal (přírodně sladká vína), Frankovka rosé, pozdní sběr 2015 z vinařství Rovenius (růžová vína), Merlot, 2012 z Vinařství Josef Valihrach (červená vína) a Staré díly rosé, brut z Vinařství Josef Valihrach (šumivá vína)
  • Celkem 4 velké zlaté medaile a dvě vítězství v daných odrůdách ze San Francisco International Wine Competition pro Ryzlink rýnský, VOC 2015 z vinařství Vinice Hnanice, který byl zároveň vyhlášen nejlepším Ryzlinkem rýnským soutěže, Rulandské bílé, pozdní sběr 2015 z Vinařství Pavlov, které rovněž získalo cenu za absolutně nejlepší víno dané odrůdy, Rulandské bílé, pozdní sběr 2015 z Vinařství Skoupil a Rulandské šedé, výběr z bobulí 2015 z vinařství Lahofer.
  • Další 3 velké zlaté medaile z izraelské soutěže Terravino pro Sauvignon, slámové víno 2015 od Štěpána Maňáka, Pálava 2015 Vinařství U Kapličky a Pálava, výběr z cibéb 2015 Michala Grégra.
  • Také 3 velké zlaté medaile ze soutěže Finger Lakes International Wine Competition pro Ryzlink rýnský Austerlitz 2014 vinařství SPIELBERG CZ, Ryzlink vlašský, výběr z hroznů 2015 z Rodinné vinařství Tomáš Vican a Aurelius 2015 z Rodinného vinařství Košut.
  • Velká zlatá z Decanter World Wine Awards pro Ryzlink rýnský, ledové víno 2015 vinařství Znovín Znojmo.
  • Chardonnay, výběr z bobulí 2011 Josefa Valihracha vyhlášeno druhým nejlepším vínem soutěže Chardonnay du Monde.
  • Nejvíce medailí (251) přivezla jednotlivá vinařství ze soutěže AWC Vienna.

Věhlas českých a moravských vín tedy zdaleka nesahá jen k hranicím České republiky, ale rok roku získává na větší mezinárodní popularitě, a naše vína se tak směle mohou řadit mezi světovou vinařskou špičku.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist