Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

V Maďarsku získaly zlato tři české sekty

2. červenec 2016  České nápoje   komentáře (0)  2151 x

Mezinárodní soutěž vín VINAGORA byla letos pro BOHEMIA SEKT více než úspěšná, sekty ze Starého Plzence získaly v Maďarsku hned tři zlaté medaile. Zlato si z Budapešti odváží Chateau Radyně extra brut 2012, Louis Girardot brut 2011 a Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut 2013.

Medailová vínaMedailová vína

BOHEMIA SEKT navazuje už na loňský úspěch, kdy kategorii šumivých vín vyhrál Bohemia Sekt Prestige brut 2013. „Medailí ze soutěže VINAGORA si ceníme o to více, že mezi hodnotiteli pravidelně zasedá elita světových degustátorů. V komisi tak byli enologové z Francie, Španělska, Brazílie, Německa či Kanady, kteří našim šumivým vínům udělili nejvyšší ocenění, což dokládá, že sekty z České republiky se v mezinárodní konkurenci neztratí,“ komentuje ocenění ředitel BOHEMIA SEKTU Ondřej Beránek.

Vína z České republiky byla na soutěži VINAGORA celkově třetí nejúspěšnější v počtu medailí, na prvním místě bylo nejpočetněji zastoupené Maďarsko, následované Rumunskem. Celkově komise vybírala z 505 vín ze 14 zemí světa.

Poznejte medailová vína

Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut

V Bohemia Sektu Chardonnay brut objevíte plnou chuť ušlechtilé odrůdy, z níž pochází. Tento sekt typu blanc de blancs kvasí tradičně v lahvi. Pyšní se zlatavě žlutou barvou a jemným perlením, tvořícím na hladině sklenky bohatou korunu. Elegantní, na aroma bohatou vůni citrusů a sadového ovoce doplňují v pozadí tóny bílých květů. Chuť tohoto sektu je medově hebká, šťavnatá, s delším závěrem a připomíná sušené ovoce. Orientační cena: 259 Kč.

Chateau Radyně extra brut

Sekt Chateau Radyně extra brut je jedním z nejsušších sektů na našem trhu. Není zcela pro každého – je určen pokročilejším milovníkům bublinek, kteří dokážou ocenit velmi suchá šumivá vína. Vzniká druhotným kvašením cuvée z Ryzlinku vlašského a Veltlínského zeleného tradiční metodou v lahvi.

Minimalisticky pojatý design lahve podtrhuje nevšednost Chateau Radyně, kovově chladné barvy pak evokují kategorii extra brut. Orientační cena: 199 Kč.

Louis Girardot brut

Jméno Louis Girardot připomíná francouzského odborníka na výrobu sektů. Ten na samém počátku jejich produkce ve Starém Plzenci zasvěcoval místní sklepmistry do tajů tohoto umění. Šumivé víno, které nese jeho jméno, patří mezi ty nejušlechtilejší sekty. Má světle zelenozlatou čirou barvu, lehkou a jemnou vůni a jeho chuť je harmonická, s náznakem zralých jader vlašských ořechů.

Je vyráběn tradičním kvašením a zráním vín v lahvích, a to celkem tří odrůd pocházejících ze slunné Pálavy – Chardonnay, Rulandského bílého a Ryzlinku rýnského. Kvašení trvá až 36 měsíců, aby sekt získal dlouhotrvající perlení a vyzrálý, harmonický charakter, jenž jej pozvedá do kategorie excelentních šumivých vín. Orientační cena: 469 Kč.

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist