Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

V září slavte víno

6. září 2023  České nápoje   komentáře (0)  481 x

Konec léta není nikdy smutný, protože září je protkané desítkami vinobraní, která jsou plná kvalitního moravského a českého vína, burčáku, lokálních delikates, koncertů, lidových tradic a radosti ze života. Na oblíbených slavnostech vína se budete cítit jako ve vinařském ráji. A pokud toužíte prožívat vinařské nebe také doma, vytipovala pro vás národní sommelierka Klára Kollárová 10 jiskrných vín z letošního Salonu vín reprezentujících to nejlepší od našich skvělých vinařů.

V září slavte vínoV září slavte víno

Přestože nádherné vinohrady, které představují nejen zdroj hroznů, ale také zdravý a pečlivě hýčkaný ekosystém, máme spojené spíše s jižní Moravou, jistě se nám vybaví také např. Mělnicko, Kutnohorsko a Litoměřicko – regiony pyšnící se taktéž krásnými vinicemi a víny s jedinečným charakterem. Proto nikoho nepřekvapí, že oslavy vína probíhají víceméně po celé České republice. Mezi ta největší patří Pálavské vinobraní (8.-10. září), Znojemské historické vinobraní (8.-10. září) a Mělnické vinobraní (15.-17. září).

Kdo má ovšem raději komornější vinobraní, doporučujeme navštívit následující (řazeno dle data): Královopolské vinobraní (8.-9. září), Vinobraní na Kačině u Kutné Hory (9. září), Vinobraní na Kuksu (9. září), Lednické vinobraní & gulášfest (9. září), Roudnické vinobraní (9. září), Trojské vinobraní (9. září), Vinobraní Třeboň (9. září), Jablonecké Vinobraní & Dýňobraní (15. září), Retro vinobraní a mistrovství ve sběru hroznů ve Valticích (16. září), Bzenecké krojované vinobraní (15.-16. září), Velkopavlovické vinobraní (15.-16. září), Litoměřické vinobraní (16. září), Svatováclavské vinobraní v Praze (23. září), XXV. Karlštejnské vinobraní (23.-24. září), Žernosecké vinobraní (23.-24. září), Velkobílovické vinobraní (30. září), Svatováclavské vinobraní v Lokti (30. září–1. října). Výčet ovšem zdaleka není konečný, další tipy najdete na www.vinazmoravyvinazcech.cz.

Co je ještě na měsíci září z vinařského pohledu zajímavé? Že je svátek sv. Václava (den jeho úmrtí), jednoho z patronů vinařů. Ačkoliv měl krátký život, zvládnul toho udělat dost. Údajně založil Svatováclavskou vinici (na Pražském hradě) a dokonce víno sám vyráběl (především mešní). Jeho život velmi ovlivnila babička Ludmila, velká milovnice vína, která stojí za vysazením vinohradu mezi obcemi Nedomice a Dřísy u Mělníka.

V zářijovém výběru TOP 10 vín z letošního Salonu vín najdete rozmanité a jedinečné kousky. Mezi nimi převládají Ryzlinky rýnské, což je jedna z našich tradičních odrůd, která si díky šikovnosti vinařů a moderním technologiím zachovává mimořádnou oblíbenost.

Chladnější klima české vinařské oblasti je ideální pro královskou odrůdu ryzlink. Ryzlinků máme v Salonu hned sedmnáct. Je zajímavé srovnat jednotlivé typy, proto jsem do zářijového výběru TOP 10 zařadila rovnou pět z nich,“ vysvětluje národní sommelierka Klára Kollárová.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist