Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Vína z Dunajovských kopců i v Děčíně

1. červen 2024  České nápoje   komentáře (0)  192 x

Skvělá vína spolku vinařů Dunajovské kopce expandují po celé republice a nyní se dostávají i do severních Čech. Abyste si je mohli pravidelně vychutnávat, nemusíte už jezdit až na jižní Moravu – nově je můžete ochutnat a také zakoupit i v Děčíně. V pondělí 27. května zde byl otevřen nový Korek Point.

Vína z Dunajovských kopců i v DěčíněVína z Dunajovských kopců i v Děčíně

Korek Point se nachází ve Vinotéce Děčín na ulici Křížová 435/9. Doposud v této příjemné malé vinotéce probíhaly řízené degustace jednotlivých členů spolku a vybraná vína byla k dispozici k prodeji. Nově však slouží jako takové kontaktní místo spolku. Můžete si zde zakoupit vína od všech členů, včetně specialit jako jsou Dunajovské Vlašáky nebo unikátní Spolkový Vlašák. Spolek zde také bude pořádat různé vinné a gastro akce.

„Tento projekt navazuje na úspěch naší první spolkové vinotéky KOREK vinný bar & restaurace, kterou máme v Mikulově. V budoucnu bychom rádi otevřeli více takových Korků po celé republice a přiblížili tak nejen naše vína, ale i naši činnost, filosofii a nás samotné vinaře lidem z různých koutů země. Korek Point v Děčíně je tedy druhým takovým místem a prvním mimo jižní Moravu. Zatím zde najdete naše vína k ochutnávce a k prodeji. Do budoucna bychom chtěli prostory rozšířit a přiblížit je charakteru toho v Mikulově. Zda to bude i formou restaurace, zatím nevíme, ale určitě pro vás najdeme atraktivní důvod, proč tam na naše vína zavítat,“ sdělil předseda spolku a vinař Lubomír Tichý.

Dunajovské kopce – spolek vinařů je otevřený spolek vinařů z obcí Březí u Mikulova a Dolních Dunajovic, kteří vyrábějí víno z hroznů vypěstovaných v katastru právě těchto dvou podpálavských vinařských vesnic. Základní myšlenkou spolku je touha propojit vinaře čerpající z jedinečného terroir okolních Dunajovských vrchů a zprostředkovat návštěvníkům a milovníků vína nezapomenutelné zážitky. Momentálně spolek čítá 15 vinařství a jejich motto zní „Přátelům je vše společné.“

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist