Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Víno v pětilitrových soudcích se prodává lépe a lépe

22. srpen 2017  České nápoje   komentáře (0)  3332 x

Ještě před dvaceti třiceti lety byly vícelitrové nádoby na víno rozšířené u řady domácností. S prázdnými demižony se jezdilo na Moravu, s plnými zpět. Poté získaly na delší dobu prim lahve 0,75 l i takzvané jednolitrovky. Jak ale dokládají čísla Vinařství Mutěnice, které jako jedno z mála v České republice disponuje stáčecí linkou na vícelitrové skleněné soudky, obaly v objemu 5 litrů se znovu dostávají mezi koncovými zákazníky do módy. A jejich prodeje rostou o desítky procent ročně.

Víno v pětilitrových soudcích se prodává lépe a lépeVíno v pětilitrových soudcích se prodává lépe a lépe

"Právě v létě, kdy se odehrává grilování a venkovní akce, jsou soudky zřetelným trendem. A jasně vede bílé víno," říká Jindřich Robek, spolumajitel Vinařství Mutěnice, které má na tuzemském trhu s tímto produktem zhruba 70% podíl. Naopak s blížící se zimou se i díky v Česku oblíbeném svařeném vínu zvyšuje poptávka po červených odrůdách. Zákazníci oceňují vedle jakosti i to, že víno lze díky šroubovému uzávěru uchovat v nezměné kvalitě delší dobu.

Stoupající obliba 5-litrových džbánů souvisí hned s několika faktory. Jde především o velmi vstřícnou cenu ve vztahu ke kvalitě, kterou potvrzují i zkušení sommeliéři. Podstatný je rovněž průhledný obal, který vyhovuje určitému typu zákazníků. Po zkonzumování navíc spotřebitelům zůstane praktický skleněný soudek, jejž je možné využít například pro domácí ovocné šťávy.

Vinařství Mutěnice je zastoupené prakticky ve všech obchodních řetězcích. Oproti jiným řadám je do 5-litrových soudků stáčena pouze jedna odrůda vína dovážená z Itálie a ze Španělska. V případě stolních vín jsou to značky Estrella, El Jardín a Fonda Real, ve variantách bílé a červené. Pro vybrané maloobchodní řetězce mutěnické vinařství vyrábí ještě privátní značky v balení tray.

I přes tržní úspěch 5l demižonů v obchodních řetězcích ve Vinařstvím Mutěnice, které s prodejem vína roste každoročně o 15 - 20 %, nepočítají s rozšířením soudků do dalších segmentů trhu. Expanzi v sektoru HoReCa (off-trade) omezuje vyšší hmotnost i horší skladovatelnost tohoto typu nádob.

Tomuto typu zákazníků však díky soustavným investicím do stáčeních linek i obalových technologií umí ve Vinařství Mutěnice vyjít vstříc tzv. Bag in box obalem, který umožňuje poholdný prodej rozlévaného vína po skleničkách. Víno je v takovém obalu chráněno proti vnějším vlivům i po jeho otevření a umožňuje prodej z jednoho obalu po několik dnů, či týdnu bez snížení kvality.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3.35 hvězdiček / Hodnoceno: 20x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist