Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Vinobraní u rotundy navštívilo 14 tisíc lidí

22. září 2017  České nápoje   komentáře (0)  707 x

Znojemské historické vinobraní má i přes nepřízeň počasí za sebou skvělý víkend. Nemalou měrou se na tom podílela i scéna VOC Znojmo u rotundy svaté Kateřiny, největší vinařská scéna na vinobraní, která je jeho nedílnou součástí již sedmým rokem. Na nedalekém hradě opět probíhalo i oblíbené poznávání Vína všemi smysly. Vinobraní se zkrátka vyvedlo na jedničku.

Vinobraní u rotundy navštívilo 14 tisíc lidíVinobraní u rotundy navštívilo 14 tisíc lidí

Dovolím si tvrdit, že scéna s víny VOC Znojmo posunulo znojemské vinobraní směrem k větší kultivovanosti a lepší kultuře pití vína. Běžně potkáváte lidi se skleničkou vína v ruce v celém centru města, nejen u nás. Jsem rád, že vinobraní už není jen o kelímku s burčákem, byť samozřejmě burčák k vinobraní patří, ale že jsme lidi naučili vychutnávat si a hlavně ochutnávat naše skvostná znojemská vína,“ neskrývá svou spokojenost předseda VOC Znojmo František Koudela.

Návštěvnost scény u rotundy se odhaduje na 14 000 lidí, kteří vypili celkem 7 864 lahví vín, což dopovídá zhruba 118 000 degustačních vzorků. Sedmnáct vinařů VOC Znojmo tu nabízelo celkem 72 vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, z toho jeden Ryzlink rýnský nesl označení Královské řady. O dobrou náladu se starala cimbálová muzika Jožky Šmukaře a Cimbálová muzika Šmytec. „A nejednou se stalo, že s cimbálkou zpívali i tančili všichni ve stanu,“ vzpomíná Koudela.

U rotundy se také soutěžilo – slosovatelný kupon odevzdalo 3 000 lidí. „Výhercům ceny pošleme přímo na adresu. Těšit se mohou na poukazy do Vinobusu a květnový Festival vína VOC Znojmo,“ doplňuje Koudela. „Díky soutěži navíc máme zajímavý přehled o tom, odkud sem návštěvníci jezdí: objevovala se tu města jako Plzeň, Liberec, Ústí nad Labem, České Budějovice, Pelhřimov, Brno, Olomouc nebo Havířov. Návštěvníky jsme tu měli i ze Slovenska, Maďarska, Velké Británie, Finska nebo Islandu."

Soutěžilo se i v Sále předků na znojemském hradě. Pod taktovkou viceprezidenta Asociace sommelierů ČR Iva Dvořáka zde v rámci sobotního programu vinobraní poznávalo Víno všemi smysly na 950 návštěvníků, kteří se stali Znalci znojemských vín. „Návštěvníci rozeznávali jednotlivé vlastnosti typických odrůd – Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský a Sauvignon, které se tradičně pěstují na Znojemsku a patří do povolených odrůd VOC Znojmo,“ vysvětluje Ivo Dvořák. „Každý účastník měl za úkol poznat typické barevné odstíny, charakteristickou vůni, tělnatost i chuť odrůd a zároveň přiřadit vhodný pokrm k danému kultivaru, tedy využít šestý smysl. Pokud vám schází využití sluchu, tak věřte, že i víno může být slyšet,“ dodává s úsměvem Dvořák. Podle zájmu a množství zúčastněných se dá předpokládat, že tento způsob přístupu k degustaci se návštěvníkům líbil, a rádi si vyzkoušeli tzv. nanečisto tradiční degustaci, která je později čekala ve stanu VOC Znojmo.

Prázdné nebylo o vinobraní ani Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži, kde bylo plno hlavně v neděli. „Lidé si k nám chodili kupovat vína, která si pak vezla domů, a kochali se pohledem na Znojmo z Vlkovy věže. Potvrzuje to tak myšlenku, že neděle o vinobraní má být odpočinková a klidná, aby návštěvníci mohli stihnout to, na co není během pátku a soboty čas,“ přemítá Koudela.

Děkujeme všem návštěvníkům, že na vinobraní vytvořili nezaměnitelnou atmosféru. A budeme se těšit příští rok na viděnou – ať už na květnovém Festivalu vína VOC Znojmo, nebo v září na vinobraní,“ uzavírá Koudela.

Znojemské historické vinobraní se konalo v termínu od 15. do 17. září 2017. Další ročník je naplánován na 14. – 16. září 2018. Aktuality sledujte na www.znojemskevinobrani.cz nebo na www.vocznojmo.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist