Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Vinobraní u rotundy navštívilo 14 tisíc lidí

22. září 2017  České nápoje   komentáře (0)  1084 x

Znojemské historické vinobraní má i přes nepřízeň počasí za sebou skvělý víkend. Nemalou měrou se na tom podílela i scéna VOC Znojmo u rotundy svaté Kateřiny, největší vinařská scéna na vinobraní, která je jeho nedílnou součástí již sedmým rokem. Na nedalekém hradě opět probíhalo i oblíbené poznávání Vína všemi smysly. Vinobraní se zkrátka vyvedlo na jedničku.

Vinobraní u rotundy navštívilo 14 tisíc lidíVinobraní u rotundy navštívilo 14 tisíc lidí

Dovolím si tvrdit, že scéna s víny VOC Znojmo posunulo znojemské vinobraní směrem k větší kultivovanosti a lepší kultuře pití vína. Běžně potkáváte lidi se skleničkou vína v ruce v celém centru města, nejen u nás. Jsem rád, že vinobraní už není jen o kelímku s burčákem, byť samozřejmě burčák k vinobraní patří, ale že jsme lidi naučili vychutnávat si a hlavně ochutnávat naše skvostná znojemská vína,“ neskrývá svou spokojenost předseda VOC Znojmo František Koudela.

Návštěvnost scény u rotundy se odhaduje na 14 000 lidí, kteří vypili celkem 7 864 lahví vín, což dopovídá zhruba 118 000 degustačních vzorků. Sedmnáct vinařů VOC Znojmo tu nabízelo celkem 72 vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, z toho jeden Ryzlink rýnský nesl označení Královské řady. O dobrou náladu se starala cimbálová muzika Jožky Šmukaře a Cimbálová muzika Šmytec. „A nejednou se stalo, že s cimbálkou zpívali i tančili všichni ve stanu,“ vzpomíná Koudela.

U rotundy se také soutěžilo – slosovatelný kupon odevzdalo 3 000 lidí. „Výhercům ceny pošleme přímo na adresu. Těšit se mohou na poukazy do Vinobusu a květnový Festival vína VOC Znojmo,“ doplňuje Koudela. „Díky soutěži navíc máme zajímavý přehled o tom, odkud sem návštěvníci jezdí: objevovala se tu města jako Plzeň, Liberec, Ústí nad Labem, České Budějovice, Pelhřimov, Brno, Olomouc nebo Havířov. Návštěvníky jsme tu měli i ze Slovenska, Maďarska, Velké Británie, Finska nebo Islandu."

Soutěžilo se i v Sále předků na znojemském hradě. Pod taktovkou viceprezidenta Asociace sommelierů ČR Iva Dvořáka zde v rámci sobotního programu vinobraní poznávalo Víno všemi smysly na 950 návštěvníků, kteří se stali Znalci znojemských vín. „Návštěvníci rozeznávali jednotlivé vlastnosti typických odrůd – Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský a Sauvignon, které se tradičně pěstují na Znojemsku a patří do povolených odrůd VOC Znojmo,“ vysvětluje Ivo Dvořák. „Každý účastník měl za úkol poznat typické barevné odstíny, charakteristickou vůni, tělnatost i chuť odrůd a zároveň přiřadit vhodný pokrm k danému kultivaru, tedy využít šestý smysl. Pokud vám schází využití sluchu, tak věřte, že i víno může být slyšet,“ dodává s úsměvem Dvořák. Podle zájmu a množství zúčastněných se dá předpokládat, že tento způsob přístupu k degustaci se návštěvníkům líbil, a rádi si vyzkoušeli tzv. nanečisto tradiční degustaci, která je později čekala ve stanu VOC Znojmo.

Prázdné nebylo o vinobraní ani Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži, kde bylo plno hlavně v neděli. „Lidé si k nám chodili kupovat vína, která si pak vezla domů, a kochali se pohledem na Znojmo z Vlkovy věže. Potvrzuje to tak myšlenku, že neděle o vinobraní má být odpočinková a klidná, aby návštěvníci mohli stihnout to, na co není během pátku a soboty čas,“ přemítá Koudela.

Děkujeme všem návštěvníkům, že na vinobraní vytvořili nezaměnitelnou atmosféru. A budeme se těšit příští rok na viděnou – ať už na květnovém Festivalu vína VOC Znojmo, nebo v září na vinobraní,“ uzavírá Koudela.

Znojemské historické vinobraní se konalo v termínu od 15. do 17. září 2017. Další ročník je naplánován na 14. – 16. září 2018. Aktuality sledujte na www.znojemskevinobrani.cz nebo na www.vocznojmo.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist