Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

VOC Znojmo hlásí: dařilo se Vinobusu, Vlkově věži i akcím

20. listopad 2017  České nápoje   komentáře (0)  2711 x

Dobrý rok mají za sebou vinaři ze spolku VOC Znojmo. Dařilo se nejen Vinobusu, ale i Informačnímu centru ve Vlkově věži a vinařským akcím. „Podzim pro nás vždy znamená ohlédnutí se za předešlými měsíci. Letošní sezónu hodnotíme jako úspěšnou, byť máme před sebou ještě velký kus práce. Zejména v tom, abychom z Vinobusu udělali stále více vyhledávanou turistickou atrakcí našeho regionu,“ shrnuje předseda VOC Znojmo František Koudela.

VOC Znojmo hlásí: dařilo se Vinobusu, Vlkově věži i akcímVOC Znojmo hlásí: dařilo se Vinobusu, Vlkově věži i akcím

Zastavme se tedy právě u Vinobusu, který zažil svou druhou sezónu. Jde o ojedinělý projekt, který nabízí turistům, případně i místním, unikátní poznávání našeho vinařského kraje. V žádném jiném koutě naší republiky projekt podobný Vinobusu neexistuje. „Myšlenka přivést návštěvníky blíže k vlastním výrobcům vína do jejich sklepů je v souladu se současnými trendy kladoucí důraz na tradice a regionálnost,“ potvrzuje Koudela hlavní myšlenku celého projektu.

Velmi oblíbenou novinkou sezóny 2017 bylo, že jsme na vybraných zastávkách zavedli možnost degustace vín s tím, že Vinobus na této zastávce na 15 minut zastaví, cestující mohou vystoupit, zúčastnit se degustace, zase nastoupit zpět do Vinobusu a pokračovat v cestě. Toto se velmi osvědčilo a počítáme s degustačními zastávkami také v roce 2018,“ dodává Koudela. Důležitou roli hrají i průvodci Vinobusu. Ten cestujícím nejen vypráví zajímavosti na jednotlivých zastávkách nebo o jedinečnosti znojemských vín, ale poradí, co je možné podniknout dál.

Pokud by nás zajímala čísla, Vinobus využilo o 13 % více lidí než vloni. Jednalo se o turisty z celé ČR, ale i ze zahraničí (například ze Slovenska, Polska, Rakouska, Nizozemska a dalších zemí. Mimo hlavní turistickou sezonu je možnost pronájmu Vinobusu, který je rovněž čím dál žádanější. Vinobus využívali pěší i cyklisté, čím dál častěji i cyklisté s elektrokoly. Zajímavé je, že velký počet cestujících využil první spoj v 10:00, a tak se jednalo převážně o celodenní výlety Vinobusem.

Téměř 2 500 návštěvníky se za letošní sezónu může pochlubit Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži, mezi jehož úkoly patří informovat veřejnost nejen o vinařských akcích ve Znojmě a v okolí. Věž sama o sobě nabízí totiž i vyhlídku na z trochu jiné perspektivy, než známější znojemská radniční věž. V neposlední řadě nabízí Vlkova věž degustaci vín VOC Znojmo (degustačních vzorků se tu letos nalilo přes 1 600) či nákup lahví vín VOC Znojmo (těch se prodala bezmála tisícovka).

Jelikož spolek stojí i za dvěma tradičními vinařskými akcemi, vraťme se i k nim. Devátý ročník květnového Festivalu vína VOC Znojmo navštívilo přes 8 000 lidí ze všech koutů republiky, 14 000 návštěvníků dorazilo i přes nepřízeň počasí o Znojemském historickém vinobraní na scénu VOC Znojmo k rotundě sv. Kateřiny. Další stovky milovníků vína ochutnalo vína Královské řady VOC Znojmo.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nám letos zachovali přízeň. A těšíme se na příští rok. Určitě přineseme zase něco nového,“ neskrývá nadšení a odhodlání předseda VOC Znojmo František Koudela.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist