Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Devatenácté Slavnosti Ostravaru jsou minulostí

25. červen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1338 x

Pivovar Ostravar začal po víkendových Slavnostech pivovaru v pondělí opět s vařením vylepšené Ostravar dvanáctky. Během dvoudenní přestávky věnované oslavě piva a hudby navštívily areál ostravského pivovaru tisíce lidí. Všichni, kdo na Slavnosti o uplynulém víkendu dorazili, byli nadšeni z perfektně vychlazeného piva, komfortního prostoru, pestrého hudebního programu a první pivní scény, která měla na Slavnostech premiéru.

Devatenácté Slavnosti Ostravaru jsou minulostíDevatenácté Slavnosti Ostravaru jsou minulostí

Devatenácté Slavnosti pivovaru Ostravar si nenechali ujít především milovníci skvělého piva, kteří měli během dvou dní možnost navštívit unikátní prostory, setkat se s ostravskými sládky a samozřejmě ochutnávat různé typy výborně ošetřených piv. Mezi pivy kralovala Ostravar 12, kterou měli návštěvníci možnost vyzkoušet i v její nefiltrované a nepasterované podobě.

Největší zájem byl tradičně o komentované prohlídky pivovaru. Nově měli návštěvníci možnost ochutnat dvanáctku z legendárního tanku číslo 94 a speciální atmosféru měly i workshopy v půdních prostorách pivovaru nebo na pivovarské rampě. Vrchní sládek ostravského pivovaru Roman Richter si užíval školu čepování, mladý sládek Vojta Slivoň zase workshop párování piva a jídla, na který připravila Ostravarna U jubilejní mj. skvělé pomerančové dortíky.

Při besedách sklidil největší aplaus další z mladých sládků Honza Řehůřek, který měl v prostorách pivovarského Muzea přednášky na téma Co je vlastně „kraft” a jaké jsou aktuální pivní trendy ve světě a v Evropě. Během besedy mohli lidé degustovat různé typy piv, a to včetně pivních speciálů ze Spojených států amerických.

Na čepu šla nejvíce Ostravar 12 vylepšená letos mladými ostravskými sládky, jedenáctka Mustang a tmavá třináctka Černá Barbora. Spousta lidí si také užívala možnost vychutnat si pivo ze skla v chill out zóně Ostravarny, která měla na Slavnostech premiéru, a nově i v další hospodě na rampě, odkud mohli návštěvníci s půllitrem v ruce sledovat dění na Mustang stagi.

Z hudebních zážitků vzešla vítězně podle očekávání bosenská Dubioza Kolektiv, která po 4 letech opět pobláznila a roztančila pivovar. Velké představení  předvedla v pátek kapela Divokej Bill i kapela Gaia Mesiah a zejména její australský baskytarista Josh Stewart předvedl v Ostravaru famózní výkon. Milovníci českého rapu ocenili řádění Trouble Gangu v čele s Marpem.

Myslím, že letošní Slavnosti se moc povedly. Když jsme se před pár lety vydali cestou většího komfortu pro návštěvníky, byl to velmi důležitý krok.  Kapacitu areálu jsme omezili tak, aby na Slavnostech nikdo nemusel čekat desítky minut v nekonečných frontách, všichni u nás mají skvělý výhled na hudební scény a všichni si také mají kde sednout a v klidu si popovídat. To je velký rozdíl ve srovnání s jinými akcemi tohoto typu. Letos  jsme také ztrojnásobili kapacitu pivních atrakcí, aby se dostalo na více zájemců, kteří touží poznat pivo i z výrobní stránky.  Naši fanoušci přijali první pivní scénu výborně, a to je skvělé. Devatenácté slavnosti jsou minulostí a my už teď pracujeme na příštím ročníku, který máme už zčásti vymyšlený. Chtěli bychom zavést pár vylepšení, které vycházejí ze zkušeností letošního ročníku.“ hodnotila letošní Slavnosti brand manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist