Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Druhé místo v soutěži SPP pro strakonický pivovar

10. listopad 2020  České nápoje   komentáře (0)  1063 x

Výborného výsledku dosáhl Měšťanský pivovar Dudák Strakonice v celostátní soutěži, kterou organizuje Spolek přátel piva. V jediné celorepublikové anketě, kde o vítězích rozhodují samotní spotřebitelé, obsadil stříbrnou příčku v prestižní kategorii „Pivovar roku“, která celistvě hodnotí činnost celého podniku.

Druhé místo v soutěži SPP pro strakonický pivovarDruhé místo v soutěži SPP pro strakonický pivovar

„Výborná zpráva, která nás těší o to více, v jak těžké době přichází. Důležité je pro nás především to, že nás ohodnotili samotní pivaři,“ uvedl ředitel pivovaru Dušan Krankus.

V anketní části hlasovalo 756 členů spolku, pro různých 338 značek piva. Pivní sněm následně nominuje deset pivovarů, o kterých teprve hlasuje členská základna v rámci celé ČR. Podle hlavního organizátora soutěže Tomáše Erlicha si hlasující nejvíce pochvalovali kvalitu strakonických piv a také ocenili tradiční výrobu. „Vážíme si fortelné práce vašich zaměstnanců a víme o přínosu ředitele Dušana Krankuse pro pivovar,“ shrnul Erlich s tím, že ocenění také směřuje všem strakonickým zastupitelům. „Město jistě vidí, že má smysl mít svůj pivovar. Škoda, že ve Spolku přátel piva není více Jihočechů. Možná je teď správný čas, se mezi nás přidat právě nyní,“ dodal.

V soutěži zvítězil pivovar Únětice, který leží nedaleko Prahy. Anonymní degustace se konala stejně jako v minulých letech 30. září v neveřejných prostorách břevnovského klášterního pivovaru sv. Vojtěcha. Jediný pivovar v republice, který patří městu v této nejstarší novodobé pivovarské soutěži u nás bodoval v minulosti již několikrát, většinou s pivem Klostermann. Nikdy ale nezískal ocenění v té nejdůležitější kategorii „pivovar“. "Unikátní je náš systém hodnocení, který kombinuje anketní i degustační část, kdy piva s nejvyšším počtem získaných hlasů v rámci ankety, postupují do anonymní degustace, z které vyjde konečné pořadí na prvních místech. Historicky patří pivovar Dudák v naší soutěži k těm úspěšnějším, bohužel často končil těsně pod stupni vítězů. Ale například polotmavý speciál Klosterman se několikrát v naší soutěži umístil, naposledy v roce 2017 skončil třetí v kategorii polotmavých piv,“ uzavřel Erlich.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist