Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Jarní speciály pivovaru Proud

13. duben 2022  České nápoje   komentáře (0)  327 x

Plzeňský experimentální pivovar Proud vítá jaro hned několika svěžími novinkami. Úspěšná řada Proud Barrel Aged se rozrostla o Barrel Aged Brut IPA – BATCH #08, silné pivo stařené 10 měsíců v dubových sudech po červeném víně z oblasti Bordeaux. A Barrel Aged Brut IPA – BATCH #09, silné pivo stařené 10 měsíců v dubových sudech po bílém víně Pinot Blanc z vinařství Gurdau.

Jarní speciály pivovaru ProudJarní speciály pivovaru Proud

. „V Proudu nás baví experimentovat s různými pivními styly a postupy výroby. S cíleným stařením piva v dubových sudech po různých alkoholech si hrajeme prakticky už od začátku existence našeho pivovaru. Snažíme se vybírat si sudy od konkrétních výrobců a získat tak více informací o daném sudu a o tom, co v něm bylo původně, ať už jde o víno, whisky nebo třeba pálenku. Z našich dosavadních zkušeností vyplývá, že hlavní chuťová změna při staření piv v dubových sudech probíhá mezi 6. až 12. měsícem, chuť se pak dále zakulacuje a vytváří komplexní charakter. Výsledek je vždy mimořádně zajímavý,“ říká ředitel pivovaru Proud Michal Škoda.

V případě našich novinek Barrel Aged Brut IPA – BATCH  #08 a Barrel Aged Brut IPA – BATCH  #09 byla silná chmelově květinová Brut IPA stařena v sudu po bílém a červeném víně. Máme tak jedinečnou příležitost ochutnat nejen, kam se pivo samotné posunulo díky kontaktu se dřevem, ale také porovnat, jak se změní charakter daného piva v závislosti na nápoji, který byl v sudu před ním,“ dodává vrchní sládková pivovaru Proud Lenka Straková.

Čtvrtou sezónní novinkou z Proudu je Veer – West Coast IPA s dominantní vůní citrusů a tropického ovoce. West Coast IPA je klasický zástupce stylu IPA, přesněji americká verze původního anglického stylu IPA, která ale nechává vyniknout odrůdy chmele pocházející právě z Ameriky. V pivu jednoznačně dominuje chmelové aroma i chuť doplněné suchým dozníváním a čistým sladovým profilem. Příjemně hořkou limitku Veer – West Coast IPA z Proudu charakterizuje alkohol: 6,0 % obj., stupňovitost: 14 % EPM, hořkost: 66 IBU a také profil na etiketě: „Vůně citrusů a tropického ovoce je znamení, že západní pobřeží je blízko. Divoké víření chutí vás unáší tam, kde jste to možná neměli v plánu, ale jen proto, že jste neznali ten hořce opojný pocit.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist