Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Jarní speciály pivovaru Proud

13. duben 2022  České nápoje   komentáře (0)  731 x

Plzeňský experimentální pivovar Proud vítá jaro hned několika svěžími novinkami. Úspěšná řada Proud Barrel Aged se rozrostla o Barrel Aged Brut IPA – BATCH #08, silné pivo stařené 10 měsíců v dubových sudech po červeném víně z oblasti Bordeaux. A Barrel Aged Brut IPA – BATCH #09, silné pivo stařené 10 měsíců v dubových sudech po bílém víně Pinot Blanc z vinařství Gurdau.

Jarní speciály pivovaru ProudJarní speciály pivovaru Proud

. „V Proudu nás baví experimentovat s různými pivními styly a postupy výroby. S cíleným stařením piva v dubových sudech po různých alkoholech si hrajeme prakticky už od začátku existence našeho pivovaru. Snažíme se vybírat si sudy od konkrétních výrobců a získat tak více informací o daném sudu a o tom, co v něm bylo původně, ať už jde o víno, whisky nebo třeba pálenku. Z našich dosavadních zkušeností vyplývá, že hlavní chuťová změna při staření piv v dubových sudech probíhá mezi 6. až 12. měsícem, chuť se pak dále zakulacuje a vytváří komplexní charakter. Výsledek je vždy mimořádně zajímavý,“ říká ředitel pivovaru Proud Michal Škoda.

V případě našich novinek Barrel Aged Brut IPA – BATCH  #08 a Barrel Aged Brut IPA – BATCH  #09 byla silná chmelově květinová Brut IPA stařena v sudu po bílém a červeném víně. Máme tak jedinečnou příležitost ochutnat nejen, kam se pivo samotné posunulo díky kontaktu se dřevem, ale také porovnat, jak se změní charakter daného piva v závislosti na nápoji, který byl v sudu před ním,“ dodává vrchní sládková pivovaru Proud Lenka Straková.

Čtvrtou sezónní novinkou z Proudu je Veer – West Coast IPA s dominantní vůní citrusů a tropického ovoce. West Coast IPA je klasický zástupce stylu IPA, přesněji americká verze původního anglického stylu IPA, která ale nechává vyniknout odrůdy chmele pocházející právě z Ameriky. V pivu jednoznačně dominuje chmelové aroma i chuť doplněné suchým dozníváním a čistým sladovým profilem. Příjemně hořkou limitku Veer – West Coast IPA z Proudu charakterizuje alkohol: 6,0 % obj., stupňovitost: 14 % EPM, hořkost: 66 IBU a také profil na etiketě: „Vůně citrusů a tropického ovoce je znamení, že západní pobřeží je blízko. Divoké víření chutí vás unáší tam, kde jste to možná neměli v plánu, ale jen proto, že jste neznali ten hořce opojný pocit.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist