Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Největší tanková hospoda v zemi slaví patnácté narozeniny

22. květen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1467 x

Zatímco letošní hokejové mistrovství je v plném proudu, před 15 lety se v Praze a Ostravě konal šampionát, pro který byla postavena jedna z nejmodernějších a největších hal v Evropě – dnešní O2 arena. Jedním z důležitých zadání pro stavitele byl požadavek, aby lidé během 15 minut hokejové přestávky dostali bez front a čekání kvalitně ošetřené pivo. Pro halu s kapacitou přes 17 400 návštěvníků na hokejové utkání to nebyl lehký úkol. Ve výběrovém řízení vyhrálo české řešení ze Staropramenu. Pivovaru od haly vzdáleného jen 10 kilometrů. Řešení tak mohlo být postaveno na tankové technologii s nepasterizovaným smíchovským pivem, které je díky blízkosti pivovaru v hale vždy čerstvé. A dodnes je světovým unikátem.

Největší tanková hospoda v zemi slaví patnácté narozeninyNejvětší tanková hospoda v zemi slaví patnácté narozeniny

Multifunkční sportovní hala v pražské Libni, která letos v lednu pokořila hranici deseti milionů návštěvníků, byla otevřena 24. března 2004. Pro nově otevřenou O2 arenu bylo tehdejší mistrovství světa v hokeji velkou zatěžkávací zkouškou, když ji během šestnácti dní navštívilo 422 699 diváků. Ještě větší nápor zažila při MS v roce 2015, kdy ji v průběhu dvou týdnů navštívilo přes půl milionu diváků. Pouze díky unikátnímu systému pivního hospodářství, které s českými firmami vybudovala a spravuje společnost Pivovary Staropramen, bylo možné, aby si žízniví hokejoví fanoušci bez delšího čekání mohli vychutnat čerstvé nepasterizované pivo. V roce 2015, kdy padl rekord mistrovství v návštěvnosti, se v O2 areně vyčepovalo 540 tisíc piv. Za 15 let existence haly to pak bylo celkově více než 10 milionů piv. O2 arena je tak dnes největší tankovou hospodou v České republice.

Základem je kvalitní nespasterizované a čerstvé pivo přímo z pivovaru

Český pivař preferuje ze všech druhů piv nejvíce to tankové. Je to pivo nepasterizované, dodávané jen do míst s dostatečnou výtočí v den stočení přímo z pivovaru. Takže chutná jako na dvoře pivovaru. Tankové pivo tak nejlépe splňuje základní pravidlo kvality, které říká, že je pivo nejlepší, když je čerstvé.

Přesně takové je v O2 areně. Vždy před akcí zaváží smíchovský pivovar do čtyř pivních tanků o celkovém objemu 280 hektolitrů čerstvé pivo, které zabudovanými trubkami rozvádí po celé hale. „Podobný pivovod neexistuje v žádné jiné hale na světě. V O2 areně je na něj napojeno 168 rychlovýčepů ve stáncích s občerstvením, ze kterých je možné během dvou hokejových přestávek natočit až 60 tisíc piv. Fanoušci tak své pivo dostanou velmi rychle,“ popisuje Milan Loskot, manažer technického servisu společnosti Pivovary Staropramen, která je od začátku provozu haly dodavatelem piva i správcem unikátního pivního hospodářství. V hale je pro tento účel stále přítomen zaměstnanec pivovaru, který je správcem pivního hospodářství, a který se stará jak o distribuci piva v době konání akcí, tak o údržbu celého systému i o neustálou kontrolu kvality piva v něm.

Hokejovým fanouškům a rockerům chutná pivo nejvíce

V největší tankové hospodě jsou nejexponovanějším obdobím z hlediska prodeje piva vícedenní sportovní akce. „Konzumace piva během jednoho zápasu hokejového mistrovství se pohybovala okolo 50 hektolitrů, čili 10 000 piv. To lze přirovnat k výtoči velké hospody za celý měsíc,“ srovnává Milan Loskot a dodává, že za dobu 15 let fungování vypili návštěvníci O2 areny více než deset milionů piv. „Nejvíce v průběhu dvou mistrovství světa v hokeji v letech 2004 a 2015. Během šampionátu před čtyřmi lety se O2 arena na dva týdny stala nejexponovanější tankovou hospodou u nás, když se zde pro více než půl milionu návštěvníků vyčepovalo celkem 540 tisíc piv.“ Pozadu nezůstávají ani příznivci rockové a metalové hudby. Například během koncertů slavné Metallicy nebo českých Kabátů, které navštívilo přes 20 tisíc lidí, se vypilo téměř 22 000 piv.

Česká reprezentace

Vedle hudebních vystoupení zahraničních hvězd se O2 arena za dobu své existence stala místem konání velkého množství sportovních akcí mezinárodního rozměru. „Při světové premiéře Laver Cupu přivítala O2 arena největší tenisové hvězdy, v rámci UFC Fight Night se představili ti nejlepší ze světa smíšených bojových umění. V letech 2008 a 2010 se zde odehrály zahajovací zápasy slavné NHL a třetí se chystá letos v říjnu. Tyto velké sportovní události společně s MS v hokeji mívají mezinárodní přesah a téměř třetina diváků pochází ze zahraničí,“ přibližuje Martina Kučerová, mluvčí O2 areny, roli největší české haly v šíření dobrého jména České republiky ve světě.

„Díky ryze českému systému pivního hospodářství je v O2 areně tisícům cizinců navíc ročně servírován čerstvý nepasterizovaný tankový Staropramen. Pivo, které řada z nich zná ze své domoviny. Staropramen je totiž druhá nejprodávanější značka českého piva v zahraničí, kterou můžete ochutnat ve více než 30 zemích světa,“ uzavírá Milan Loskot, manažer technického servisu společnosti Pivovary Staropramen.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist