Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

O návštěvu pivovaru Velké Popovice mají zájem Maďaři

30. leden 2020  České nápoje   komentáře (0)  1027 x

Pivovar ve Velkých Popovicích přilákal v loňském roce rekordní počet turistů, a to 132 tisíc. To je téměř o 9 procent více než v roce předcházejícím. Výrazně se přitom zvýšil zájem cizinců, kteří na prohlídkových trasách tvoří již bezmála polovinu všech návštěvníků.

O návštěvu pivovaru Velké Popovice mají zájem MaďařiO návštěvu pivovaru Velké Popovice mají zájem Maďaři

„Zvyšující se zájem zahraničních návštěvníků sledujeme již pátý rok po sobě. Je způsoben rostoucí oblibou Kozla v zahraničí. A když k nám pak cizinci přijedou, jsou uchváceni malebnou, téměř až vesnickou, atmosférou velkopopovického pivovaru,“ potvrzuje jeho manažer Petr Kofroň.

Nejpočetnější skupinou návštěvníků na prohlídkových trasách ve Velkých Popovicích jsou s 52 % stále Češi, 11,5 % turistů loni tvořili Rusové a třetí nejčastější národností byli Maďaři s 10,5 %. To je unikátní číslo mezi všemi pivovary Plzeňského Prazdroje a dokazuje, jakou popularitu Kozel v jinak spíše vinařském Maďarsku má. Další početné skupiny návštěvníků přijeli v loňském roce z Německa nebo Švédska.

Kromě turistických tras se stále větší popularitě těší i zážitkové akce, jako je Den Kozla nebo Klobáskofest. Tuzemští i zahraniční turisté stále častěji využívají k dopravě do Velkopopovického pivovaru populární vlak Kozel expres, který vyjíždí z pražského Hlavního nádraží. Ten bude připraven i pro letošní sezonu, pravidelně začne turisty přepravovat každou sobotu od dubna až do konce září. Ještě před tím se ale návštěvníci mohou těšit na oblíbené Ladovské vepřové hody, které v pivovaru proběhnou 14. března.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist