Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pivovar Litovel získal dvě zlaté Pivní pečeti

26. únor 2020  České nápoje   komentáře (0)  1132 x

Dvě zlaté medaile putují do Pivovaru Litovel z uznávané degustační soutěže Zlatá pivní pečeť. Zvítězil v ní světlý ležák Litovel Premium a nealkoholické světlé pivo Litovel Free. Na jubilejním třicátém ročníku, který se konal minulý týden v Českých Budějovicích, se o přízeň odborné poroty utkalo přes 1 400 piv.

Pivovar Litovel získal dvě zlaté Pivní pečetiPivovar Litovel získal dvě zlaté Pivní pečeti

Pivo Litovel Premium zvítězilo v kategorii světlých ležáků. „Třicetiletá historie soutěže není málo a konkurence mezi pivy s postupem let narůstá. Proto toto ocenění pro náš hanácký pivovar vnímám jako prestižní záležitost, a to dokonce i z mezinárodního pohledu, protože se Zlaté pivní pečeti účastní rovněž zahraniční výrobky,“ komentuje ocenění sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký a dodává: „Světlý ležák Litovel Premium patří mezi nejúspěšnější piva v našem portfoliu. Navázal na úspěchy z loňska, kdy se na pivních soutěžích umístil celkem třikrát, stejně jako rok předtím.

Na jednom z nejnavštěvovanějších degustačních klání u nás získalo zlatou medaili nealkoholické pivo Litovel Free. Stejně jako ostatní piva ho ocenili expertní porotci z řad sládků, pivovarníků a odborníků, kteří se v pivovarnické branži pohybují a mají certifikované degustační zkoušky. „Na Zlaté pivní pečeti se nedělají rozdíly a šanci uspět má opravdu každý výrobek. Soutěží tam jak velké pivovary, tak méně známé minipivovary. Nám se díky dvojitému zlatu potvrdilo, že dbát na kvalitu a tradiční výrobní postupy nese své ovoce, a v tomto přístupu vytrváme i nadále,“ doplňuje Petr Kostelecký.

Soutěž Zlatou pivní pečeť pořádá už od roku 1990 Výstaviště České Budějovice jako součást Mezinárodního pivního festivalu. Vzorky jednotlivých piv posuzovalo kolem stovky degustátorů z České republiky a zahraničí. Porotci hodnotili piva v několika kolech, z každého postoupila jen ta nejlepší. Na přihlášených vzorcích piv se hodnotí chuť, vůně, barva a říz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist