Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Pivovar Litovel získal dvě zlaté Pivní pečeti

26. únor 2020  České nápoje   komentáře (0)  775 x

Dvě zlaté medaile putují do Pivovaru Litovel z uznávané degustační soutěže Zlatá pivní pečeť. Zvítězil v ní světlý ležák Litovel Premium a nealkoholické světlé pivo Litovel Free. Na jubilejním třicátém ročníku, který se konal minulý týden v Českých Budějovicích, se o přízeň odborné poroty utkalo přes 1 400 piv.

Pivovar Litovel získal dvě zlaté Pivní pečetiPivovar Litovel získal dvě zlaté Pivní pečeti

Pivo Litovel Premium zvítězilo v kategorii světlých ležáků. „Třicetiletá historie soutěže není málo a konkurence mezi pivy s postupem let narůstá. Proto toto ocenění pro náš hanácký pivovar vnímám jako prestižní záležitost, a to dokonce i z mezinárodního pohledu, protože se Zlaté pivní pečeti účastní rovněž zahraniční výrobky,“ komentuje ocenění sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký a dodává: „Světlý ležák Litovel Premium patří mezi nejúspěšnější piva v našem portfoliu. Navázal na úspěchy z loňska, kdy se na pivních soutěžích umístil celkem třikrát, stejně jako rok předtím.

Na jednom z nejnavštěvovanějších degustačních klání u nás získalo zlatou medaili nealkoholické pivo Litovel Free. Stejně jako ostatní piva ho ocenili expertní porotci z řad sládků, pivovarníků a odborníků, kteří se v pivovarnické branži pohybují a mají certifikované degustační zkoušky. „Na Zlaté pivní pečeti se nedělají rozdíly a šanci uspět má opravdu každý výrobek. Soutěží tam jak velké pivovary, tak méně známé minipivovary. Nám se díky dvojitému zlatu potvrdilo, že dbát na kvalitu a tradiční výrobní postupy nese své ovoce, a v tomto přístupu vytrváme i nadále,“ doplňuje Petr Kostelecký.

Soutěž Zlatou pivní pečeť pořádá už od roku 1990 Výstaviště České Budějovice jako součást Mezinárodního pivního festivalu. Vzorky jednotlivých piv posuzovalo kolem stovky degustátorů z České republiky a zahraničí. Porotci hodnotili piva v několika kolech, z každého postoupila jen ta nejlepší. Na přihlášených vzorcích piv se hodnotí chuť, vůně, barva a říz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist