Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Prazdroj chce uvádět výživové údaje na obalech piv

11. září 2019  České nápoje   komentáře (0)  1441 x

Spotřebitelé, kteří si kupují balená piva či cidery od Plzeňského Prazdroje, mají již dnes k dispozici údaje o jejich složení a energetické hodnotě. Nyní se Plzeňský Prazdroj spolu s dalšími pivovary skupiny Asahi Breweries Europe Group (ABEG), kam patří, připojil i k memorandu evropských pivovarů, které signatáře zavazuje nejpozději od roku 2022 uvádět informace o složení a kalorické hodnotě na obalech svých produktů. Memorandum podepsali koncem minulého týdne představitelé evropských pivovarů v bruselském sídle Brewers of Europe.

Prazdroj chce uvádět výživové údaje na obalech pivPrazdroj chce uvádět výživové údaje na obalech piv

Memorandum má za cíl do roku 2022 sjednotit dosud rozdělenou praxi v uvádění údajů na obalech piv v rámci zemí Evropské unie. Týká se to nejen přesného složení, ale i energetické hodnoty nápojů. V celoevropském měřítku jsou údaje o složení k dispozici na obalu 4 z 5 piv a informace o kalorické (energetické) hodnotě zhruba na 6 pivech z 10.

Prazdroj patří již nyní mezi evropské premianty. „Naše piva vaříme z prvotřídních surovin - vody, sladu, chmele a pivovarských kvasnic, tyto informace transparentně uvádíme na obalech v souladu s platnou českou legislativou. Nad její rámec již nyní ještě na obalech zveřejňujeme údaje o kaloriích na 100 ml. To platí pro všechna naše piva a cidery, která směřují na tuzemský trh i do dalších zemí Evropské unie,“ říká Drahomíra Mandíková, ředitelka firemní komunikace Plzeňského Prazdroje.

Prazdroj detailní údaje uvádí proto, aby spotřebitelům usnadnil orientaci a výběr v nabídce jeho produktů. Spotřebitelé díky tomu mají jistotu, že toto české pivo, které si dopřávají, je vařeno jen z tradičních surovin a tradičním postupem a že si kupují špičkový výrobek.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist