Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Sváteční speciál ze Strakonic

12. prosinec 2022  České nápoje   komentáře (0)  645 x

Ze čtyřech sladů, díky kterým má příjemnou sušenkovo-rozinkovou chuť i vůni, je tento rok uvařený Sváteční speciál z Pivovaru Strakonice 1649. Všechny slady jsou tentokrát z ječmene, dva z nich jsou klasické - plzeňský a mnichovský z českých sladoven, zatímco další dva jsou z belgické sladovny Castle Malting.

Sváteční speciál ze StrakonicSváteční speciál ze Strakonic

Slad Biscuit se vyznačuje příjemnou „sušenkovou vůní i chutí" a slad Special Belgium je pražený s poměrně výraznou barvou i chutí po rozinkách či ořeších," uvádí sládek pivovaru Vlastimil Matej.

Dohromady tvoří lahodnou sladovou chuť doplněnou příjemnou a znatelnou hořkostí dodanou českými odrůdami chmele Premiant, Rubín a Bohemie. „Na tu si milovníci našeho piva mohou pamatovat z výročního speciálního piva 1649."

Díky kombinaci čtyřech sladů má toto pivo i krásnou zlatavou barvu. Speciální chuť dodaly i originální kvasinky použité pouze pro tento speciál.

Zakoupit ho je možné na pivovarské prodejně, v distribučním centru v Holasicích u Brna, strakonickém Ternu či ve vybraných Jednotách.

Prodává se ve filtrované podobě v 0,5 litrových lahvích, také jako dárková krabička se třemi těmito lahvemi. Na pultech je i v nefiltrované podobě nejen v sudech, ale i litrových lahvích a dvoulitrových džbáncích s patentním uzávěrem. „Stejně jako v minulých letech se může stát, že některá balení se vyprodají již před Vánocemi, proto je dobré si pro pivo dojít včas. Přeji klidný konec roku a ať Vám náš Sváteční 4sladový speciál chutná. Na jaře se opět můžete těšit na naše Velikonoční zelené!" uzavírá sládek Matej.

Zdroj: Tiaková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist