Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Zavzpomínejte s Prazdrojem na Listopad 1989

8. listopad 2019  České nápoje   komentáře (0)  1115 x

Příběhy českých a moravských hospod, které sehrály důležitou roli v historických událostech roku 1989, mapuje unikátní web Sametové hospody. K třicátému výročí Sametové revoluce ho připravil Plzeňský Prazdroj a svým vlastním příběhem na něj může přispět každý, kdo má zajímavou vzpomínku nebo fotku z hospody z předrevolučních časů. Autory nejzajímavějších příběhů Prazdroj odmění.

Zavzpomínejte s Prazdrojem na Listopad 1989Zavzpomínejte s Prazdrojem na Listopad 1989

„Listopadové události roku 1989 a studentské demonstrace nastartovaly demokratické změny u nás. Lidé se scházeli nejen na náměstích, ale hojně diskutovali také v hospodách. A právě zajímavé příběhy hospod, které jsou spojené se Sametovou revolucí, studentským či občanským hnutím, jsme se rozhodli ukázat v našem projektu Sametové hospody. Sešli jsme s tehdejšími studenty a dalšími lidmi, kteří se přímo podíleli na revolučních změnách, ale i se současnými hospodskými a přinesli jsme několik zajímavých příběhů hospod v Plzni, Ostravě, Brně i Praze. A je skvělé, že všechny námi mapované hospody fungují dodnes a lidé je tak mohou navštívit a zavzpomínat,“ říká Tomáš Mráz, obchodní ředitel z Plzeňského Prazdroje.

Na stránku www.sametovehospody.cz mohou své vzpomínky a fotografie z hospod z předrevoluční doby přidávat i lidé, a to až do 22. listopadu. Autoři třech nejzajímavějších vzpomínek získají dárkový poukaz v hodnotě 1500 Kč do hospody, která čepuje Volbu sládků. „Budeme rádi, když se s námi pamětníci podělí o příběhy hospod, kam před třiceti chodili, a pomohou nám tak rozšířit album Sametových hospod. Zároveň to je i krásná pozvánka na pivo do hospod, kde to v roce 1989 žilo,“ dodává Tomáš Mráz.

Album Sametové hospody navazuje na speciální pivo, které sládci Prazdroje připravili spolu se současnými studenty pivovarnictví k výročí 30 let od Sametové revoluce. „Sametový ležák symbolicky odkazuje k datu 17. 11. 1989. Uvařili jsme jedenáctku, která má na barevné škále 17 jednotek, je to tedy světlé, pěkně syté pivo. Na stupnici hořkosti má 30 bodů, přesně tolik, kolik let uplynulo od Sametové revoluce. A aby symbolika byla úplná, uvařili jsme celkem 1989 hektolitrů tohoto piva. Lidé ho mohou ochutnat během listopadu v téměř 1500 hospodách po celé zemi, kde čepují Volbu sládků,“ říká Daniel Urban, sládek Plzeňského Prazdroje.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist