Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Hledá se Vinařství roku 2017

27. září 2017  České nápoje   komentáře (0)  880 x

Již 8. ročník prestižní soutěže Vinařství roku, pořádané Svazem vinařů ČR právě odstartoval. V úvodní fázi výběru nejlepšího vinařství probíhají nominace do soutěže. Přihlášená vinařství budou rozdělena do třech kategorií – malé, střední a velké vinařství a následně odborná komise vybere ta nejlepší jako vítěze jednotlivých kategorií a z nich také absolutního vítěze, který obdrží titul Vinařství roku 2017.

Hledá se Vinařství roku 2017Hledá se Vinařství roku 2017

Svaz vinařů České republiky uděluje tento titul vinařství, které svým podnikáním v oboru nadmíru pozitivně vybočuje z řady ostatních vinařství v České republice.

„Je sice mnoho soutěží i cen, které vyzdvihují kvality konkrétních vín, ale pouze Vinařství roku jde dál. Kromě vína, které je i zde pochopitelně tím nejdůležitějším, posuzujeme a oceňujeme vinařství v celém jeho záběru, tedy včetně toho, jak buduje dobré jméno vinařství jako oboru na tuzemských i zahraničních soutěžích, jak je vinařství inovativní v technologiích a výrobních postupech nebo jak se prezentuje navenek,“ vysvětluje šíři záběru nejvyšší oborové soutěže prezident Svazu vinařů ČR JUDr. Tibor Nyitray.

Celá soutěž je rozdělena do třech fází. V první fázi probíhají nominace.  Nominovat jednotlivá vinařství mohou vinařské spolky a sdružení, nebo se mohou vinařství nominovat sama, pokud splňují podmínky dané vinařským zákonem a přispívají do Vinařského fondu.

Na základě hodnocení poroty, složené ze zástupců širší odborné veřejnosti z řad vinohradníků a vinařů, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, odborného tisku, enologie, sommelierství, marketingu, prodeje vína a architektury a designu, se v říjnu počet nominovaných zúží na finálovou devítku, tedy po třech vinařstvích v kategoriích malé (do 50.000 litrů/rok), střední (50.001 – 250.000 litrů/rok) a velké vinařství (nad 250.000 litrů/rok). Ve třetí fázi, která proběhne v listopadu, posoudí sedmičlenná odborná komise přímo v jednotlivých vinařstvích, do jaké míry naplňují finalisté stanovená soutěžní kritéria, a definitivně rozhodne o vítězích.

Završením celého hodnotitelského procesu bude 18. ledna slavnostní galavečer v Brně, na němž budou udělena ocenění výhercům ve třech soutěžních kategoriích a vinaři i veřejnost se dozví, kdo bude hrdým držitelem titulu Absolutní vítěz Vinařství roku 2017.

Vítězi titulu Vinařství roku se v minulosti stala vinařství Vinselekt Michlovský a.s., Bohemia Sekt, a.s., Malý vinař – František a Hana Mádlovi, Znovín Znojmo, a.s., Sonberk a.s., Château Valtice – Vinné sklepy Valtice a.s. a Zámecké vinařství Bzenec.

Soutěž vyhlašuje a titul „Vinařství roku“ uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR a Jihomoravského kraje.

Důležité termíny:

Září 2017 – vyhlášení soutěže o titul Vinařství roku 2017 a začátek přihlašování

15. 10. 2017 – ukončení možnosti přihlášení a nominace

16. – 31. 10. 2017 – hlasování poroty – výběr devíti finalistů

Listopad 2017 – hodnocení finalistů odbornou komisí

18. 1. 2018 – slavnostní vyhlášení vítězů – Veletrhy Brno, Pavilon A3 Rotunda

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist