Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Kdo bude nejlepší sommelier?

14. říjen 2021  České nápoje   komentáře (0)  341 x

Po roční pauze způsobené koronavirovou pandemií se opět vrací soutěž BOHEMIA SEKT Trophée s cílem najít nového nejlepšího sommeliera České republiky. Profesionální sommelieři z celého Česka se setkají 13. října na Nové scéně Národního divadla v Praze, kde před odbornou porotou předvedou to nejlepší ze svých znalostí a dovedností a utkají se o prestižní titul Sommelier roku 2021.

Kdo bude nejlepší sommelier?Kdo bude nejlepší sommelier?

Mistrovství ČR sommelierů BOHEMIA SEKT Trophée, které se koná již po třiadvacáté, je určeno profesionálům v sommelierském odvětví. Ti budou muset své znalosti a dovednosti prokázat ve znalostním kvízu, slepé degustaci, verbální identifikaci vzorku a servisu sektu či vína včetně doporučení k pokrmu. Tři nejúspěšnější postoupí do slavnostního večerního finále na Nové scéně Národního divadla. Zde budou muset před zraky odborné poroty i diváků předvést své znalosti a dovednosti včetně servisu vína známým osobnostem Janě Strykové a Davidu Prachařovi.

Na vítěze soutěže čeká prestižní titul Sommelier roku, putovní pohár ze sklárny Moser, šperk ve tvaru tastevinu, symbolu sommelierů a finanční odměna a dary od partnerů soutěže.

Šance pro mladé talenty

Soutěž zároveň podporuje rozvoj a vzdělávání mladých talentů. Pro ně je určena kategorie Talent, do níž se mohou hlásit studenti připravující se na své budoucí povolání sommeliera. Soutěžit ale mohou i ti, kteří vykonávají profesi sommeliera maximálně po dobu jednoho roku. Letošní klání, které se uskutečnilo 5. října v Makro Akademii v Praze, vyhrála Veronika Kolegarová ze Střední školy Brno, Charbulova.

Pořadatelem akce je Asociace sommelierů ČR, hlavním partnerem společnost BOHEMIA SEKT. Dalšími partnery jsou společnost Pulltex, časopis Wine&Degustation a Asociace hotelů a restaurací ČR a Národní divadlo. Akce se koná za podpory Vinařského fondu ČR.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist