Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Nejoblíbenějším TOP vinařským cílem je vinařství Vican

11. říjen 2021  České nápoje   komentáře (0)  509 x

Vítězem prestižní soutěže o nejpopulárnější TOP vinařský cíl se pro rok 2021 stalo rodinné vinařství Vican z Mikulova. Rozhodlo o tom hlasování veřejnosti, když příznivci vinařské turistiky organizátorům zaslali 22.686 platných hlasů, tedy podobný počet jako loni.

Nejoblíbenějším TOP vinařským cílem je vinařství VicanNejoblíbenějším TOP vinařským cílem je vinařství Vican

Letošním stříbrným cílem je Habánský sklep Vinařství Lacina z Velkých Pavlovic, bronzovým pak Dvůr pod starýma horama z Boršic u Buchlovic. Cenu Národního vinařského centra získala Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice.

Letos poprvé byla vypsána speciální kategorie, ve které se mezi sebou utkaly cíle s titulem CHAMPION. Tedy ty cíle, které v minulých ročnících získaly třikrát medailová ocenění. V této kategorii zvítězil a titul TOP vinařský cíl CHAMPION roku 2021 získal Salon vín ČR.

Organizátor soutěže navštíví do konce října všechny vítěze a předá jim ceny.

Hlavou vítězného rodinného vinařství Vican je vinař a producent Tomáš Vican, jenž stojí za filmy Bobule a Bajkeři či seriálem Vinaři. „Naše vinařství stojí na samotě, a přitom kousek od Mikulova, uprostřed Pálavy, obklopeno vlastními vinicemi. Lokace je sama o sobě natolik skvělá, že my už to můžeme svou činností jenom kazit,“ podotýká Tomáš Vican s nadsázkou.

Vyhlášené je párování zdejších výborných vín s domácími sýry, které denně vyrábí dcera vinaře Tereza. Lákadlem je farmářský dvůr vinařství, kudy vede cyklostezka z Mikulova do Lednice a na němž zastavující cyklisty vítá volně si vykračující osel Romeo s lamou Leonardo.

„Věřím, že lidé oceňují přátelskou atmosféru a spoustu zákoutí pro rodiny. Letos jsme vybudovali dvě nová posezení, jedno s vyhlídkou do vinohradů, přímo u bylinkové zahrádky sloužící k výrobě sýrů. Leckdo může mít náš dvůr a přilehlé vinohrady spojené se scénami z 3Bobulí, které se tu točily,“ dodává Tomáš Vican.

TOP vinařský cíl je on-line bedekr zajímavých míst, která svým návštěvníkům nabízejí snoubení vína a zážitku. Mohou to být vinařství, sklepní uličky, vinotéky, vinařské penziony nebo třeba restaurace, kde profesionálně pracují s vínem. Průvodce v současnosti zahrnuje rovných 230 cílů rozesetých po celé České republice doslova od Beskyd po Sokolov a od Šumavy po Krkonoše, a postupně se obměňuje. Bedekr píše tým jedenácti odborných garantů na základě osobní zkušenosti s daným místem. Přímo v terénu poznáte TOP vinařský cíl podle samolepky s logem.

Každoročně navíc veřejnost vybírá z těchto cílů ten nejpopulárnější. Hlasování je možné vždy od začátku června do konce září. Počet evidovaných hlasů každoročně přesahuje 20 tisíc.

 

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist