Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Šedesát osm tisíc rostlin vysadí sedm lidí

30. duben 2020  České nápoje   komentáře (0)  516 x

Skupina BOHEMIA SEKT, která patří k nejvýznamnějším pěstitelům tuzemské révy, vysadila v uplynulých dnech 22 hektarů vinic. Zdárně zvládnout celý proces, který vinaři plánují mnoho let dopředu, se během nouzového stavu a za dodržení přísných opatření podařilo i díky využití moderních technologií.

Šedesát osm tisíc rostlin vysadí sedm lidíŠedesát osm tisíc rostlin vysadí sedm lidí

Bez pomoci strojů se dnes neobejde téměř žádná výroba a výjimkou nejsou ani vinaři. Těm moderní technologie šetří práci, a při některých úkonech postupují dokonce šetrněji než méně zkušená lidská ruka.

„Používáme speciální stroj řízený signálem GPS pro velmi přesné určení polohy, kam je potřeba rostlinu vysadit. Na tuto práci proto dnes potřebujeme minimum lidí, výsadbu 68 tisíc rostlin u nás obstará 7 pracovníků. Díky tomu mohlo letos vše i přes nouzový stav a různá opatření proběhnout v plánovaném termínu a bez komplikací,“ komentuje dění ve vinici vinohradnický manažer skupiny BOHEMIA SEKT Josef Svoboda.

Plán vysazovat nové vinice a posilovat tak svojí surovinovou soběstačnost zapadá do dlouhodobé strategie společnosti. Letošních 22 hektarů doplnilo stávající viniční tratě v okolí Sedlce u Mikulova a v Pavlově. „Zůstáváme u tradičních odrůd, jako je Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Chardonnay a Ryzlink rýnský, které patří mezi původní odrůdy a mají zde svoji historii. Nově vyšlechtěné odrůdy vysazujeme minimálně. Chceme zákazníkům přinášet ucelené šarže vín z našich nejlepších tratí vinic, které mají rádi. Právě o tyto odrůdy je na trhu stálý zájem,“ upřesňuje Josef Svoboda.

Celkově společnost obhospodařuje 571 hektarů vinic, přičemž vysazení 1 hektaru vyjde přibližně na milion korun.

Technologie pomohou, i když neprší

Nové technologie využívá skupina BOHEMIA SEKT také v boji proti klimatickým změnám. V posledních letech investovala například do závlahových systémů, které využívá na 40 hektarech vinic. Zařízení umožňují efektivnější hospodaření s vodou a tím i dosahování stabilnějších výnosů.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist