Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Světové ocenění pro knihu Vinařská technologie

11. červenec 2018  České nápoje   komentáře (0)  229 x

Nejen moravská a česká vína sklízejí úspěchy na mezinárodních soutěžích. Nejvyšší ocenění ve vinařském oboru se teď dočkala také publikace doc. Ing. Josefa Balíka, Ph.D. a Ing. Jana Stávka, Ph.D. Vinařská technologie. Cenu Le Prix l´OIV 2018 Mezinárodní organizace pro révu a víno získala v kategorii Enologie.

Světové ocenění pro knihu Vinařská technologieSvětové ocenění pro knihu Vinařská technologie

Publikace má sloužit všem profesionálním i zájmovým vinařům, malým i velkým vinařským podnikům, odborné veřejnosti i milovníkům vína, kteří se chtějí seznámit, poučit a nalézt odpovědi na technologické otázky výroby vína.

„Jsem velmi rád, že byla oceněna práce, kterou jsme s docentem Balíkem a celým realizačním týmem této knize věnovali. Bylo to těžké při všech pracovních povinnostech vypnout a ponořit se do sestavování textů, tvorby schémat, grafů a obrázků. Jednalo se často o noční a víkendy. Odměnou nám všem je nejen toto ocenění, ale právě sama publikace. Myslím, že dobře popisuje celý technologický proces výroby vína, a obsahuje tak bohaté teoretické znalosti pana docenta a moje praktické zkušenosti s vinařením,“ komentoval skvělé ocenění enolog, lektor a spoluautor v jedné osobě Ing. Jan Stávek, Ph.D.

Publikaci Vinařská technologie vydalo Národní vinařské centrum. „Toto ocenění je skvělým mezinárodním úspěchem pro autory i pro celé moravské a české vinařství. Kniha je velmi profesionálně napsána a zpracována, stala se základní učebnicí pro vinařské technology amatéry i profesionály,“ sdělil Ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra.

Autory knihy jsou vysokoškolský pedagog se specializací na víno doc. Ing. Josef Balík, Ph.D. a Ing. Jan Stávek, Ph.D. – enolog a lektor. Pro vybrané technologické postupy jsou v knize uvedeny názory dvanácti zkušených technologů a specialistů z praxe. Publikace je doplněna o praktický rejstřík, řadu ilustrativních obrázků, tabulek a grafů. Vytištěna je na kvalitním křídovém papíře a je vázaná.

K dostání je v Národním vinařském centru, jeho e-shopu www.vinarskecentrum.cz, vinařských potřebách a specializovaných knihkupectvích za 490 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Kde se diskutuje?

5.8.2018 15:20
Chody: Permanent Beer Fest

26.2.2018 15:30
Chody: Zlatý Bažant Nealko už se nebude vařit

24.12.2017 09:27
Cibulka: Bohemia Sekt

17.12.2017 08:28
Schovánková: Bohemia Sekt

27.11.2017 10:27
Cibulka: Bohemia Sekt

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist