Alkohol a hubnutí?
6. srpen 2017 České nápoje komentáře (0) 2404 xAlkohol je obecně velmi kalorický, a tudíž jej výživoví poradci v rámci zdravého životního stylu obecně nedoporučují. To platí například i pro víno. Když už to musí být, tak raději bílé suché víno.
Ptáte se, zda může občasná konzumace vína ovlivnit redukční dietu? I pro víno platí, že je to alkohol, který není k postavě a redukci zvlášť přívětivý. „Nicméně občasná konzumace 2 dl suchého bílého vína nemusí uškodit. V tom případě je ale potřeba doplnit tekutiny v podobě čisté vody, které se ale nezapočítávají do denního příjmu tekutin,“ říká hlavní výživová poradkyně NATURHOUSE Věra Burešová, www.naturhouse-cz.cz.
Každému z nás funguje metabolismus jinak, ale při redukci odborníci nedoporučují pít alkohol každý den, ani pokud jde o suché víno. „Jako příklad bych uvedla to, že jste třeba na party či večírku, kde si přiťuknete skleničkou. Aby se člověk v redukční fázi necítil vystrnaděný z kolektivu, tak si prostě dáte skleničku suchého bílého vína a současně doplníte tekutiny sklenicí vody,“ míní Burešová z Naturhouse.
Když už chci pít alkohol, v kterou denní dobu je to nejvhodnější? Důležité je hlavně nepít alkohol na lačno a vždy ho prokládat sklenicí vody.
V případě že nechcete přibrat a není zbytu, volte bílé suché víno. Určitě ale nevynechávejte žádné jídlo. To odborníci nedoporučují, ani v případě, že máte před sebou alkoholovou noc. „Alkohol totiž představuje jen prázdné kalorie a žádné živiny,“ říká Věra Burešová. Pokud nechci přibrat, vždy platí zásada zdravého a pravidelného stravování i pitného režimu.
Dokonce studie dokazují, že pravidelná denní dávka malého množství alkoholu má příznivé účinky na naše zdraví
Na kardiovaskulární systém má prospěšný vliv zejména bílé a červené víno. Pozitivní účinky na hladinu cholesterolu se pak přisuzují pivu, které obsahuje látky, které podporují tvorbu HDL, tzv. hodného cholesterolu, a potlačují tvorbu záporně působícího cholesterolu. Zdraví prospěšná dávka alkoholu musí však být pravidelná a pouze malá sklenička denně.
Zdraví prospěšné účinky piva dosáhnete jednou až dvěma sklenicemi denně. Větším množstvím docílíte spíše opačného efektu. K nejprospěšnějším se řadí plzeňské pivo, které má navíc svojí hořkostí příznivý vliv na zažívání.
Pivo je bohatým zdrojem energie, proto bychom se mu měli při dietě vyhnout nebo alespoň pít v omezené míře, a to vždy k jídlu. Pokud si chcete dopřát pivo bez výčitek, doporučuji ho zvolit po sportovní aktivitě, kdy vám poslouží jako výborný iontový nápoj.
Konopné víno od Carun
Značka Carun má ve svém sortimentu také konopné víno, a to ryzlinkový typ. Je obohaceno o bio extrakt ze semen i nadzemní části rostliny konopí setého. Jedinečnost mu však také dodává speciální odrůda vinných hroznů Kerner, která vznikla křížením Trolínského a Ryzlinku rýnského.
„Odrůdě se nejprve po svém šlechtiteli říkalo Herold Weiss, později byla přejmenována na počest lékaře a básníka z Weinsbergu jménem Justinus Andreas Christian von Kerner. Tento básník a lékař svým pacientům doporučoval sklenku vína denně jako nejlepší přírodní léčebný prostředek,“ prozradil Jiří Stabla z www.konopnyshop.cz.
Zdravotní účinky piva a vína
Zdravotní účinky piva a vína jsou srovnatelné, zejména v jejich schopnosti, při konzumaci v přiměřeném množství, snížit výskyt mozkových příhod. Některé studie se dokonce více přiklánějí k pivu. Z dietního hlediska ale vychází určitě lépe víno než pivo. Proto, když už si chcete dát alkohol, zvolte víno bíle, suché.
Pozitivních vlastností na naše zdraví má pivo hned několik. Z těch nejvýznamnějších je obsah velkého množství vitamínů B a vysoké množství vlákniny, které je dobré pro zažívací trakt. Pivo prý také pomáhá udržet zdravé žíly a kosti.
Zdroj: Tisková zpráva
Autor: České nápoje
[Nahoru ↑]
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!