Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Investiční alkohol je na vzestupu

4. červen 2021  České nápoje   komentáře (0)  3004 x

Víno a whisky jsou nejen oblíbenými nápoji, ale i vyhledávanými komoditami pro investory. Oproti akciím či dluhopisům nepodléhají tolik výkyvům finančních trhů a při pečlivém skladování dokážou investory odměnit reálným výnosem. Zejména v prvním čtvrtletí tohoto roku se růstový trend u investičního alkoholu projevil naplno. Hodnota fondu Wine Management, spravujícího portfolio investičních lahví vína a whisky, se za toto období zvýšila o 3,99 %. Za necelé tři roky existence tak fond zhodnotil svá aktiva již o 25,72 %.

Investiční alkohol je na vzestupuInvestiční alkohol je na vzestupu

Investiční víno a destiláty minulý rok prokázaly svou odolnost vůči pandemii koronaviru a svým růstem překonaly inflaci. Pozorní investoři se tak začali více zajímat o tato aktiva a někteří z nich o ně i rozšířili portfolio. Nejsledovanější burzovní vinný index Liv-ex 100, který sleduje vývoj hodnoty stovky nejhodnotnějších vín, za první letošní kvartál vzrostl o 2,8 %,říká Martin Kovář, spoluzakladatel fondu.

Podle odborníků se hodnota trhu s vínem bude zvyšovat i v následujících letech. Analytická společnost Mordor Intelligence odhaduje, že mezi lety 2021 a 2026 bude celosvětový trh s vínem pravidelně růst o 4,28 % ročně.[1] Jako hlavní důvody uvádí rostoucí poptávku v asijsko-pacifickém regionu, zejména v Číně, a omezenou nabídku. Právě očekávaný propad na straně nabídky kvůli nedávným silným mrazům ve Francii ovlivní cenu investičních vín pravděpodobně již tento rok.

Po poměrně teplém březnu zasáhly Francii mrazy, které v některých oblastech dosáhly až na –7° C. Ačkoliv se vinaři snažili zachránit úrodu pomocí vodních postřiků, svíček či rozdělávání ohňů, záporné teploty zdevastovaly čtyři pětiny úrody, nevyjímaje slavné regiony Bordeaux nebo Burgundska, odkud pocházejí jedna z nejlepších a nejhodnotnějších investičních vín na světě. Vzhledem k tomu, že je Francie nejvyhledávanější lokalitou pro investory do vína, omezená nabídka ovlivní ceny těchto i ostatních ročníků, říká Martin Nejedlý, spoluzakladatel fondu.

Na konci třetího čtvrtletí čítalo portfolio Wine Management na 19 115 lahví vína a 664 lahví whisky v celkové hodnotě téměř 170 milionů korun.

Investiční fond Wine Management je nástrojem, který umožňuje movité klientele efektivně spoluvlastnit portfolio sestavené z investičních vín, stařených destilátů, vinic, vinařství a palíren. Radost z poznávání ušlechtilých nápojů se zde snoubí s rozumnou investicí, jež přináší dlouhodobé uchování hodnoty a následně i zisk. Cílem celkové investiční strategie fondu je dosahování dlouhodobých výnosů v rozsahu 4–10 % p. a.

 


[1] Složená roční míra růstu (CAGR), zdroj: WINE MARKET - GROWTH, TRENDS, COVID-19 IMPACT, AND FORECASTS (2021 - 2026)

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist