Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Představení Whiskey a Beer Pairing

6. leden 2017  České nápoje   komentáře (0)  2772 x

Minipivovar Kosíř a Jan Becher Pernod Ricard navázali překvapivou spolupráci. Dne 29. září 2016 proběhla v The Black Stuff Olomouc ukázka toho, jak může fungovat propojení regionálního výrobce piva se světovou značkou whisky - Jameson. Jameson ve spolupráci s pivovarem Franciscan Well Brewery přišel se zajímavou myšlenkou párovat pivo a whisky.

Představení Whiskey a Beer PairingPředstavení Whiskey a Beer Pairing

Známá značka whisky tradičního výrobce ležela v rámci experimentu posledních 6 měsíců v dřevěných sudech po Stoutu – tradičním svrchně kvašeném tmavém pivu s tóny čokolády a kávy pocházejícím z Britských ostrovů. Následný produkt Jameson Caskmates pak dostal tyto tóny čokolády a kávy do svého chuťového profilu

Zástupci Pivovaru Kosíř a The Black Stuff Irish Pub & Whisky Bar se na počátku roku 2016 shodli na plánu vyzkoušet párování tohoto unikátního produktu se zajímavým typem piva z regionálního pivovaru. Za tímto účelem kosířský sládek David Kapsia uvařil 14° spodně kvašený ležák s tóny čokolády a kávy, který se od irského originálu lišil jak stupňovitostí, tak i typem kvašení.

Tento pokus byl korunován úspěchem. Při neoficiálním představení tohoto tmavého ležáku dne 14. 7. 2016 Zdenek Kortiš, majitel nejlépe hodnoceného pubu / pivního baru v ČR pro rok 2015, konstatoval, že moravská kombinace je velice sympatická, ba dokonce se může stát konkurencí pro originální spojení Jameson Distillery a Franciscan Well Brewery.

Nové pivo se v další fázi dostalo až do společnosti Jan Becher Pernod Ricard (oficiální distributor Jameson v ČR). Zde se podařilo Pivovaru KOSÍŘ dostat mezi tři pivovary v České republice, jež budou zprostředkovaně spolupracovat s Jameson Distillery. Konkrétní aktivita bude spočívat v zaslání dubových sudů určených k ležení černého piva. Toto pivo pak bude moci být označováno na obalu značkou „Aged in Jameson Casks“.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist