Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Actimel má nový obal

9. říjen 2023  České nápoje   komentáře (0)  468 x

Společnost Danone naplňuje vizi „Jedna planeta. Jedno zdraví“ a inovuje obal jogurtového nápoje Actimel. Nové obaly bez plastové etikety budou zavedeny u všech produktů značky dostupných v Česku, s výjimkou výrobků Actimel Kids pro děti. Touto změnou společnost dosáhne 100% recyklovatelnosti obalu a snížení množství odpadních plastů o 17 tun ročně.

Actimel má nový obalActimel má nový obal

„Jako jeden z největších výrobců na světě si ve společnosti Danone plně uvědomujeme naši klíčovou roli v oblasti změny současného neudržitelného systému balení potravin. Máme velkou radost, že můžeme představit projekt, jehož součástí je odstranění plastové etikety z obalů značky Actimel. U této značky jsme se zavázali podporovat imunitní systém* a také podnikat kroky k tomu, aby byly naše lahvičky udržitelnější a jejich recyklovatelnost se postupně zlepšovala,“ uvedla Hana Ďurajková, brand manažerka značky Actimel.

Změnou balení projdou lahvičky Actimel v celé Evropské unii. Všechny potřebné informace zůstávají zachovány na vnějším kartonovém obalu, který spojuje jednotlivé lahvičky, a je také plně recyklovatelný. „Tato záměna vyžaduje změny procesů a použitých materiálů v našich továrnách, což trvá určitý čas. Je proto možné, že oblíbené výrobky Actimel ještě spotřebitelé nenajdou v nových lahvičkách, změna ale postupně proběhne u všech výrobků v našem portfoliu s výjimkou výrobků Kids pro děti,“ dodává Hana Ďurajková.

Společnosti Danone se podaří touto změnou za rok ušetřit 17 tun plastu v České republice** a 868 tun v celé Evropě v porovnání s předchozím obdobím. Obal tak dosáhne 100% recyklovatelnosti v závislosti na lokální sběrné, třídicí a následné recyklační infrastruktuře. Všechny pokyny k recyklaci spotřebitelé najdou na webových stránkách www.actimel.cz. Od uvedení značky Actimel na český trh v roce 1992 společnost snížila hmotnost lahviček z 9 g HDPE (High Density Polyethylen, tedy polyethylen o vysoké hustotě) na 5,35 g v roce 2021).

Společnost Danone se zavázala, že do roku 2030 bude 100 % obalů plně recyklovatelných, kompostovatelných nebo opětovně použitelných.

Zdroj: Tisková zpráva

*Vitamíny D a B6 obsažené ve výrobcích Actimel přispívají ke správnému fungování imunitního systému.

**Podle dostupných dat za rok 2023.

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist