Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Nápoje PepsiCo pod křídly Mattoni 1873

16. leden 2024  České nápoje   komentáře (0)  323 x

K aktuálně široce medializovanému sporu společnosti PepsiCo s řetězcem Carrefour v několika zemích západní Evropy o ceny dodávaných nealkoholických nápojů uvádíme, že na českém trhu jsou nápoje z portfolia PepsiCo v čele s Pepsi Colou dlouhodobě dostupné za rozumné a spotřebitelsky příznivé ceny. V ČR je totiž výhradním výrobcem a distributorem nápojů z portfolia PepsiCo společnost Mattoni 1873.

Nápoje PepsiCo pod křídly Mattoni 1873Nápoje PepsiCo pod křídly Mattoni 1873

V Česku Mattoni 1873 zajišťuje kvalitní výrobu těchto nápojů ve všech typech balení včetně plechovek na nové plechovkové lince v Kyselce a následnou distribuci. „Díky našim zkušenostem, efektivitě a často i na úkor naší marže dodáváme nápoje z portfolia PepsiCo do prodejen v České republice za rozumné ceny. Spotřebitelé v ČR tak už řadu let po sobě mohou nakupovat nápoje PepsiCo za průměrné ceny přepočítané na jeden litr nápoje cca o 30-45 % nižší*, než za kolik se zde prodávají srovnatelné nápoje klíčového konkurenta“, zdůrazňuje generální ředitel Mattoni 1873 Ondřej Postránský.

*Zdroj dat: Nielsen

Zdroj: Tisková zpráva

___

Carrefour v několika zemích zastaví prodej výrobků PepsiCo kvůli vysokým cenám

V titulku a 1. a 2. odstavci jsme doplnili informace o rozsahu opatření. V předposledním odstavci jsme doplnili reakci firmy PepsiCo.

Paříž 4. ledna (ČTK) - Francouzský řetězec supermarketů Carrefour přestane v několika evropských zemích prodávat produkty americké společnosti PepsiCo, například nápoje Pepsi a 7up nebo chipsy Lay's, protože je považuje za příliš drahé. Řetězec oznámil, že ode dneška přestane své zásoby produktů firmy PepsiCo v těchto zemích doplňovat. Dodal, že v obchodech umístí oznámení, že produkty přestává prodávat kvůli "nepřijatelnému zvyšování cen".

Opatření se podle mluvčího podniku týká Francie, Itálie, Španělska a Belgie. Carrefour v těchto čtyřech zemích provozuje přes 9000 poboček, což odpovídá zhruba dvěma třetinám celosvětového počtu jeho obchodů, napsala agentura Reuters.

Rozhodnutí Carrefouru je podle agentury Reuters a listu Financial Times nejnovější kapitolou v nynějších sporech mezi maloobchodníky a velkými výrobci potravin ohledně vysokých cen. "Rozhovory se společností PepsiCo byly, slušně řečeno, složité. Chceme letos ceny v souladu s globálními trendy snižovat, ale PepsiCo místo toho požaduje zvyšování cen," řekl listu Financial Times zdroj z řetězce Carrefour.

V některých pařížských supermarketech Carrefouru se již oznámení o zastavení prodeje produktů firmy PepsiCo objevila a zákazníci většinou na opatření reagovali příznivě, napsala agentura Reuters. "Vůbec mě to nepřekvapuje," uvedla jedna ze zákaznic. "Myslím, že na pultech bude zůstávat mnoho produktů, protože jsou již příliš drahé a jsou to věci, které nemusíme kupovat," dodala.

Společnost PepsiCo uvedla, že s Carrefourem řadu měsíců jednala a že bude pokračovat v rozhovorech s cílem zajistit dostupnost svých produktů. V říjnu americká firma oznámila, že letos plánuje "mírné" zvyšování cen, protože poptávka po jejích produktech zůstává navzdory zdražování silná.

Carrefour podle agentury Reuters patři mezi maloobchodníky, kteří jsou nejaktivnější při vytváření tlaku na velké producenty potravin a spotřebního zboží kvůli cenám. Vloni například začal umísťovat varování na produkty, u kterých se snížila velikost, ale vzrostla cena.

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist