Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Naše vína zachutnala v Kanadě

19. březen 2021  České nápoje   komentáře (0)  344 x

Tento týden byla odeslána zásilka moravských a českých vín do kanadské provincie – Prince Edward Island. Jde již o třetí podobnou zásilku a svá vína pro tento účel poskytlo hned deset tuzemských vinařství. Nejedná se tak o pouhou jednorázovou akci, ale o dlouhodobou prezentaci našich vín na kanadském trhu.

Naše vína zachutnala v KanaděNaše vína zachutnala v Kanadě

Celkem do Kanady odešlo na čtyřech paletách zhruba 200 kartonů vína a 30 bag in boxů určených pro prodej na místním prestižním dostihu. Se svými víny se zapojila vinařství Ludwig, Marcinčák, Válka, Jan Stávek, Kutná hora, Regina Coeli, Krásná Hora, Špalek, Vajbar a Lahofer. Jedná se tak zatím o největší dodávku moravských a českých vín do Kanady. Celá dodávka byla organizována a kompletována ve Vinařství Ludwig.

„Zájem je především o domácí odrůdy, ale i Ryzlinky a speciální kupáže, fortifikovaná, bio a oranžová vína. Výhodou pak jsou získaná ocenění především z amerických soutěží, kde se našim vínům v poslední době opravdu daří. Z minulé dodávky měl největší úspěch Müller Thurgau z vinařství Lahofer, Neuburské, výběr z cibéb z vinařství Ludwig a oranžové víno z Kutné Hory,“ sdělila Liana Hrabálková, viceprezidentka Svazu vinařů ČR a marketingová ředitelka Vinařství Ludwig.

Na tuto zatím největší dodávku naváže pravidelný vývoz, kdy každý měsíc poputuje jedna dodávka do provincie Prince Edward Island, třikrát ročně do Nového Skotska a v jednání je také dodávání do velké společnosti v Ontariu. Jakmile se uvolní hranice bude další snaha směřovat k osobní prezentaci vín na některém z kanadských veletrhů a to za podpory Ministerstva zemědělství ČR z titulu 9Hb. a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci programu PROPED.

Ministerstvo zemědělství ČR ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Ottawě, Honorárním konzulátem ČR v Charlottetown a Svazem vinařů České republiky vyhlásilo na podzim roku 2019 program na podporu ekonomické diplomacie ČR, který je zaměřený na uvedení a prezentaci moravských a českých vín na kanadském trhu v provincii Prince Edward Island. Původním iniciátorem byl hlavně pan Jan Kubačka z Velvyslanectví ČR v Ottawě a společnost Viavini. Největší díl práce v Kanadě odvedli Brenda a John Steinsky, kteří založili společnost Bites and Vines Czech Imports, aby pomohli moravským a českým vínům do Kanady. John Steinsky je hrdý na svůj český původ, protože se narodil v Kanadě českým rodičům.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist